Májové zahraničné novinky

Zahraničie
418

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Dobrovoľníčenie v skautských centrách 

Si 18+ a vieš dobre po anglicky? Potom pouvažuj nad strávením pár mesiacov života v skautskom centre. Život v skautských centrách je plný zážitkov, služby a sebarozvoja. Pokiaľ teda máš záujem o jedinečnú príležitosť stráviť zopár mesiacov v zahraničí so skautmi, máme pre teba aktuálne 2 ponuky. 

Kandersteg International Scout Center (KISC)

Jedno z najpopulárnejších skautských centier, nachádzajúce sa v estetickom prostredí Švajčiarskych Álp. Dobrovoľníctvo v skautskom centre je stále iné podľa voľnej pozície. Ako Pinkie (zaužívaný názov pre dobrovoľníkov KISC) môžeš teda skúsiť prácu . Pokiaľ považuješ peniaze za prekážku, KISC má napr. zriadené granty na cestovanie. Taktiež ako dobrovoľník máš ako benefit ubytovanie, jedlo, poistenie a mnoho ďalšieho.

Viac o podmienkach na https://www.kisc.ch/info-applicants/general-requirements#.

Výlet do KISC

Okrem dobrovoľníčenia v Kanderstegu sa dá taktiež aj toto nádherné miesto navštíviť ako hosť. Ubytovať sa môžeš v jednom z ubytovacích zariadení alebo v kempe. Voľných miest nie je veľa, ak máš teda záujem, plánuj čím skôr. Keďže si skaut s členstvom vo WOSM, môžeš získať zľavu až 75% na ubytovanie. Viac informácií na ​​https://www.kisc.ch/tips-plan-your-stay.

Úlfljótsvatn Scout Center

Patríš medzi ľudí, čo vždy chceli navštíviť Island? A čo tak v ňom žiť na 3 mesiace? Úlfljótsvatn skautské centrum má otvorených 7 dobrovoľníckych pozícií na  tohtoročnú jeseň. Benefity sú podobné ako pri dobrovoľníkoch v Kanderstegu. Dobrovoľníci v tomto skautskom centre majú veľmi rôznorodú pracovnú činnosť. Začal/a by si 2.9. a skončil/a 29.11. Deadline na prihlasovanie je do 31.5.2024.

Viac info na https://ulfljotsvatn.is/job-opportunities/. https://youtu.be/6Tm6gS74OKs

Open call pre Scout Moot 2025 volunteers 

Buď súčasťou nezabudnuteľnej skúsenosti na Scout Moot 2025 v Portugalsku ako dobrovoľník. Voľné sú rôzne pozície, potrebuješ byť hlavne 18+ a ovládať dobre angličtinu. Pozri na list voľných pozícií. Deadline na prihlasovanie do 31.5.22024.

WOSM otvorilo pracovné pozície:

  • Manager, Fundraising and Public Affairs (Brusel, Belgicko – prebieha)
  • Finance Director (Kuala Lumpur, Malajzia  – pošli žiadosť do 20. mája 2024)
  • Officer, Membership Development (Diaľkový – pošli žiadosť do 14. júna 2024)

Prečítaj si viac o pracovných a kariérnych príležitostiach WOSM na

scout.org/careers.

Foto: WOSM

Dobrovoľníctvo na letnom tábore v Chrovátsku

Chorvátski skauti otvorili príležitosť dobrovoľníčenia na skautskom tábore skrze European Solidarity Corps program EU. Dobrovoľníctvo trvá 15 dní a dobrovoľníci si môžu vybrať jednu zo štyroch ponúkaných zmien:

PRVÁ ZMENA – od 7. do 21. júla 2024.

DRUHÁ ZMENA – od 21. júla do 4. augusta 2024.

TRETIA ZMENA – od 4. augusta do 18. augusta 2024.

ŠTVRTÁ ZMENA – od 18. augusta do 1. septembra 2024.

Podmienky: 18-30 rokov, angličtina na komunikačnej úrovni. Pre viac info kontaktuj international@skauting.sk.

Predsedníčka Zahraničnej rady
ZDIEĽAŤ