Chris May venovali pieseň skautom!

  Blog
6472
Živé vystúpenie kapely CHRiS MAY. Foto: Vladimír Ambróz

Kapela spod Tatier v roku 2020 vydala svoje debutové EP, ktorého súčasťou je aj pieseň Skautská.

Chris May je mladá kapela z Kežmarku, ktorej členmi sú Kristián Majer, Filip Bečaver a Filip Vojtech. Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prímesou indie a popu. Hrajú od leta roku 2019, kedy aj vydali svoj prvý singel Ako za starých čias. Na jeseň roku 2020 debutovali EPčkom s názvom Nostalgia. Ich posledným počinom boli skladby Lampióny a Modrý pondelok. Súčasťou ich debutového EP Nostalgia je aj pieseň Skautská, o ktorej je tento článok.

Skladba vznikla asi rok pred vydaním samotného EP. Filip (Benzín) ako autor textu a hudby, mi predstavil prvý koncept songu, no a postupne sme na ňom začali pracovať. Už dlhšie pred samotným vznikom piesne mi Filip spomínal, že chce napísať niečo o skautoch, práve ako zavďačenie sa za všetky zážitky zo skautského zboru. Mne to prišlo ako super nápad, pretože aj ako kapela máme veľa kamarátov, ktorí sa venujú skautingu. Koncept piesne sme „zobrali“ do skúšobne, kde sme spolu ako kapela dotvorili aranžmán, no a v marci roku 2020 sme sa pustili do nahrávania. Na začiatku piesne môžete počuť zvuky lesa a vtáctva, práve pre navodenie správnej atmosféry.

Kristián Majer – Kiko

 

Ku skautingu som sa dostal už na základnej škole. Moja sestra chodila do 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových v Kežmarku a keďže všetci moji súrodenci chodili na skauting, dostal som sa tam aj ja. Skautingu som sa naplno venoval asi 12 rokov, a preto som sa chcel zavďačiť aspoň takýmto malým gestom v podobe piesne. Samotná pieseň obsahuje spomienky na skautské podujatia a tábory, v ktorých som prežil väčšinu svojho dospievania. Hlavne som chcel podotknúť na kolektív, ktorým som bol obklopený v tomto období a to, že mi priniesol veľa do môjho života. Skautingu sa už síce naplno nevenujem, ale stále ostáva v mojom srdci a v piesni.

Filip Vojtech Benzín

Navštívte nás aj na:

Kapela CHRiS MAY

ZDIEĽAŤ