Aprílové zahraničné novinky

Zahraničie
408

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Open call pre dobrovoľníkov na WSC 2024 

Či už sa k tebe táto informácia dostala alebo nie, tento rok opäť čaká WOSM veľká tvorba stratégií, ktoré budú ovplyvňovať celé medzinárodné hnutie. 43rd World Scout Conference sa uskutoční 17.-23.augusta v Káhire, Egypt. Takéto veľké stretnutie sa nezaobíde bez dobrovoľníckej pomoci.

Dobrovoľnícky účastník má zabezpečené jedlo, nápoje a ubytovanie. Nemusí nič platiť za registráciu. Má ale povinnosť zabezpečiť si dopravu do Egypta, čiže letenky sa nepreplácajú. 

Deadline na registráciu je 15.máj. Spodná veková hranica je 18 rokov. 

Viac informácií tu

Uruguajské národné jamboree 2025

Ak ťa zaujíma zahraničná akcia naozaj inej úrovne, na druhej strane pologule, si správne. Skautské hnutie v Uruguaji sa po 8 rokoch rozhodlo opäť zorganizovať veľkú medzinárodnú akciu pri príležitosti osláv 30 rokov od založenia hnutia. S nezvyčajným časom konania akcie – január – máš jedinečnú možnosť urobiť si 10 dňovú zimnú dovolenku so skautmi v exotike.

Dátum konania jamboree je: 18. – 27. januára 2025.

Cena: účastník U$S 235 (cca 220€)

           IST U$S 100 (cca 95€) 

 Deadline na prihlasovanie je 20.5. na tomto linku: https://forms.gle/gKjrB44aKS8whSqH6

Predsedníčka Zahraničnej rady
ZDIEĽAŤ