#skautujemdoma aj počas druhej vlny!

  Program, Skautujem doma
4365

Po opätovnom prerušení pravidelnej prezenčnej činnosti sa naše aktivity znova presúvajú hlavne do internetového priestoru. Online družinovky, porady a ďalšie aktivity na diaľku dajú skutočne zabrať. Chceme vám s tým pomôcť a preto znova spúšťame kampaň #skautujemdoma, ktorá aj v druhej vlne prinesie nové prekvapenia.

Na začiatok pre vás máme pripomenutie viacerých častí kampane #skautujemdoma, ktoré vznikli počas prvej vlny na jar tohto roku. Neváhajte ich znova využiť:

  • Svoje príspevky na Instagrame nezabudnite označiť #skautujemdoma.
  • Zapojte sa do skupiny Skautujem doma na Facebooku.
  • Vďaka iniciatíve našich členov vznikla podskupina s názvom Online družinovka, ktorá je určená na zdieľanie konkrétnych aktivít na online družinovky.
  • Prejdite si príspevky kampane #skautujemdoma z prvej vlny. Nájdete v nich množstvo inšpirácií!

Jednou z najúspešnejších noviniek počas prvej vlny boli určite príležitostná výzva Antivírus a voľný programový modul Koronténa. Bolo možné ich plniť do opätovného nástupu školákov do školy, čiže do 1. júna 2020. Samotný článok k týmto programovým prvkom si pozrelo až takmer 10 000 ľudí.

Keďže ale školáci opäť zostávajú doma, rozhodli sme sa znova umožniť plnenie ako výzvy Antivírus tak aj VPM Koronténa. Neváhajte a pustite sa do nich!

Stiahnite si tabuľky k obľúbeným programovým výzvam.

Priama pomoc v ťažkých časoch

A teraz k niečomu novému. Prvou novinkou druhej vlny, ktorú by sme vám chceli predstaviť, je Programová linka záchrany.

Príprava online družinoviek, využívanie komunikačných nástrojov a ďalšie aspekty skautovania na internete sú skutočne náročné – a my vám s tým chceme pomôcť. Vytvorili sme pre vás preto nový spôsob priamej pomoci formou linky záchrany. V nej si najprv zvolíte, o akú pomoc máte záujem:

  • práca s programovou ponukou online,
  • inšpirácia na konkrétnu online aktivitu,
  • iný, nezaradený problém.

V ďalších krokoch nám bližšie popíšete svoju požiadavku, my sa na ňu pozrieme a na vami zvolenú platformu (mail, messenger…) vám pošleme odpoveď. Budeme sa samozrejme snažiť vaše otázky zodpovedať čo najskôr a čo najlepšie.

Hoci najviac túto linku záchrany využijú pravdepodobne radcovia a radkyne, veríme, že pomôže aj ďalším mladším či starším členom. Odpovedať na vaše otázky bude hlavne naša skautská sestra Laura Nagyová – Fany zo 70. zboru Bizón víťazí! Bratislava. Fany má veľa skúseností z dlhoročnej práce vo svojom oddiele a tíme Radcovského fóra, o jej odbornosti teda niet pochýb.

Sledujte tiež facebookovú skupinu Skautujem doma, aby ste nezmeškali žiadne ďalšie veľké novinky!

Diskusná skupina na Facebooku s názvom Skautujem doma ponúka množstvo inšpirácie a pravidelne informuje o novinkách.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ