Vinice – skautské centrum v srdci Česka

Zahraničie
375
Foto: Štěpán Bartoš

Centrum Vinice sa nachádza naozaj takmer v srdci Česka, a to v Pardubiciach. Je takmer v centre mesta, no aj napriek tomu je príroda hneď na dosah. Ponúka mnoho rôznych aktivít – už len týmto prepojením mestského a prírodného života. Aké sú teda jeho možnosti, a prečo si urobiť výlet práve do tohto skautského centra?

O Viniciach

Tento skautský projekt začal, na rozdiel od skutočne históriou dýchajúceho Kaprálovho mlynu, až v roku 2004 po vyhorení predošlého skautského domu 12. skautského strediska Polaris Pardubice. Po niekoľkoročnej náročnej sa mohlo 1. 11. 2010 konečne začať búrať a stavať.

Skautské centrum bolo od počiatku plánované ako moderné stredisko, čo sa o ňom dá ľahko povedať vďaka jeho architektúre, vonkajšiemu areálu a vybavenosti. Zorganizovať sa tu dá kadečo. Oddielové výpravy, vzdelávacie kurzy, oslavy, koncerty, divadelné predstavenie či prímestský tábor.

TOP 10, prečo vybrať Vinice:

  1. moderný areál s bohatým a kvalitným vybavením,
  2. optimálne dopravne dostupný z celej ČR,
  3. susedí s prírodným parkom Vinice,
  4. vnútorná lezecká stena a vonkajší boulder,
  5. trávnatá plocha vhodná na šport a stanovanie,
  6. antukové ihrisko,
  7. rieka Chrudimka vhodná na kúpanie a plavbu na loďkách (vypožičateľné v centre),
  8. parkovanie na pozemku,
  9. rýchle optické pripojenie do siete Internet,
  10. 10 minút od centra mesta.

Aké sú možnosti ubytovania, priestory centra a jeho okolie? môžu sa ubytovať aj neskauti? Toto aj veľa o vybavení areálu centra a jeho priestorov a takmer nekonečno možností, aké aktivity si vybrať a čo si požičať, nájdeš na webe www.skauti-pardubice.cz/scv/.

Predsedníčka Zahraničnej rady
ZDIEĽAŤ