Akcie v roku 2023

  Pozvánka, Program
1900
Foto: Vladimír Ambróz

Začínajúci rok 2023 so sebou prináša niekoľko noviniek z výberu národných akcií Slovenského skautingu. Niektoré sa opakujú pravidelne každým rokom, niektoré sa konali už pár rokov dozadu a pilotné ročníky niektorých sa ešte len uskutočnia. Vyber si zápisník a poznač si tie, ktoré ťa zaujali, aby si žiadnu nezmeškal.

Duchovná akcia KORUNA

24. – 26.2.

Víkendová akcia určená pre skautských vodcov plná interaktívnych a skautských aktivít. Jej hlavná téma bude zameraná na identitu vodcu, čo odovzdáva svojim členom a to, že byť skautom je viac, ako robiť skauting.

Keď hľadáme v slovníku, nájdeme, že koruna je ozdoba hlavy ako odznak panovníckej hodnosti. Ako vodca si kráľom. Ostaň verný svojej korune. Kraľuješ sám nad sebou, ale tiež nad svojím oddielom.  V slovníku sa píše tiež, že koruna je časť stromu utvorená vetvami. Ak sa pevne a hlboko zakoreníš, koruna tvojho života i tvojich diel bude košatá. Koruna je tiež základná peňažná jednotka. Život skautského vodcu stojí veľa síl. Neboj sa rozdávať koruny, stonásobne sa ti to vráti. Pozývame ťa na KORUNU, zastaviť sa, poznať svoju hodnotu, ísť do hĺbky a nebáť sa dávať.

Mentoring

14. – 16.4.2023

Mentoringový kurz vytvorí podporu pre skautských lídrov, vodcov či členov zborových, oblastných rád a vzdelávacích tímov. Bude zameraný na prácu s mládežou a podporovanie ich rozvoja osobnosti či zvládanie ťažkých situácií. Na kurze získajú účastníci vedomosti a zručnosti, vďaka ktorým budú môcť viesť a mentorovať mladších či menej skúsenejších skautov na ich ceste.

Cassiopeia táborový špeciál

17. – 19.3.

Motivačný kurz Cassiopeia špeciál je určený pre všetkých, ktorí sa venujú včielkam a vĺčatám a sami sa chcú zabaviť, načerpať nové inšpirácie a zdokonaliť v tvorbe programu. Najbližší ročník sa bude niesť v netradičnom štýle, kvôli jeho zameraniu na tábory a ich špecifikám pre vĺčatá a včielky.

Kurzy+

  • zameraný na program pre skautov a rangerov 31.3. – 2.4.
  • zameraný na program pre vĺčatá 28.4 – 1.5.

Kurzy sú určené pre dlhoročných vodcov, ale aj nováčikov, ktorí potrebujú nabrať inšpirácie pre prácu s vĺčatami, včielkami, skautmi a rangermi. Počas zábavných workshopov, akčných blokov či interaktívnych prednášok sa účastníci dozvedia veľa nového, naučia sa, ako pracovať s programovou ponukou pre tieto vekové kategórie a môžu zdieľať aj svoje nápady a skúsenosti.

Družina roka

prihlasovanie – 1.4. – 30.4.
1. online kolo – 17.4. – 30.4.
2. online kolo – 1.5. – 14.5.
3. online kolo – 15.5. – 28.5.
finále – 15.6. – 18.6.

Družina roka je celoslovenská medzidružinová súťaž Slovenského skautingu, do ktorej sa môžu zapojiť skautské družiny v počte členov 5 až 7 vo veku 11 až 15 rokov. Je určená pre družiny, ktoré sa neboja náročných úloh, extrémnych výziev po fyzickej aj psychickej stránke. Nie sila a rozum jednotlivca je kľúčom k úspechu, ale tímový duch a odhodlanie stať sa najlepšími.

AQUA

24.7. – 30.7.

Na akcii na vás čaká kopa skvelých a rozmanitých aktivít od plachtenia cez splavovanie rieky na raftoch až po túru v krásnej slovenskej prírode. Akcia, kde môžete otestovať svoje praktické zručnosti, rozvinúť svoj charakter a užiť si dobrý pocit z práce na komunitnom projekte!

Radcovské fórum

14. – 17.9.

Akcia určená pre 100 radcov z celého Slovenska vo veku 14 až 17 rokov sa každoročne koná počas 4 dní na začiatku školského roka. Najväčšia slovenská akcia v sebe skrýva množstvo zážitkov, inšpirácií a workshopov.

Akcia pre roverov

14. – 17.9.

Akcia určená pre 50 mladých ľudí, starších ako 18 rokov, bude zameraná na motiváciu, zážitok, vzdelávanie, zdieľanie skúseností a networking s rovesníkmi.

 

Pre bližšie informácie o všetkých akciách nezabudni sledovať naše skautské webové stránky www.skauting.sk, www.skaut.sk alebo sociálne siete Slovenského skautingu

predsedníčka Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ