Roverská hviezdica 2016

  Pozvánka
197

Ešte si nepočul bručať medveďa? Nevidel si toto leto padajúcu hviezdu? Chýba ti augustová noc v plnení NOXu? Či si dobrodruh, romantik alebo skaut, čo má rád výzvy, Roverská hviezdica je práve pre Teba.

medium-pozvanka-hviezdica2016-2Zbaliť ruksak, obuť vibramy a vydať sa do lesa. Jednoduchá zápletka, ktorá vždy prinesie iný príbeh, rozpovedaný nad pivom. Takýto jednoduchý je aj vzorec akcie pre starších skautov. Docestovať a doputovať zo svojich domovských končín na Muránsku planinu.

Svojich parťákov si volíš sám. Tak isto aj dĺžku i smer trasy. Spoločný je len cieľ – Nižná Kľaková (48.767960 N,  19.962820 E) v strede Muránskej planiny. Stretneme sa  tu, 26.8 večer.

Zložiť uchodené nohy k ohňu a navečerať sa v kruhu pútnikov. Spoločne strávený čas bude vyplnený voľným zoskupením nápadov a krás, čo planina ponúka. Druhú noc strávime na muránskej Studni – len na týchto dvoch miestach je zdroj pitnej vody. V nedeľu sa hviezdicovo rozídeme domov.

Strava, vybavenie, štýl cesty závisí od Tvojich potrieb. Vyber si tak aby si mohol slobodne kráčať. Lebo do lesov chodíme pre radosť, nie aby sme pokorili prírodu. Tam uprostred prírody sa stávame inými. To je jednoduchý príbeh, ktorý Ti Hviezdica ponúka.

 

Časopis Médium
Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ