NOXeriál: Blik a Trielka na táborisku Hodruša a pri vode!

  Program
437

Dievčatá spod Tatier pokračovali v NOXovaní a ako sa dá očakávať, znova v ich príspevku nechýbajú zábavné zážitky a nečakané zvraty.

Blik a Trielka: NOX #3 – Na táborisku Hodruša

Ročnú formu NOXu sme boli plniť na táborisku Hodruša-Hámre. Všetko to začalo už cestovaním. Poznáte ten pocit keď nasadnete do vlaku, do ktorého ste nasadnúť nemali? My áno. Poznáte ten pocit keď ste v meste, v ktorom ste nemali vôbec byť? S tým sme sa tiež počas tohto cestovania zoznámili. Nakoniec sme však šťastne vystúpili niekoľko kilometrov od táboriska a to konkrétne v Banskej Štiavnici. Po prehliadke mesta sme sa pešo vyybrali na Hodrušu. Po dlhom hľadaní sme sa tam dostali a uvedomili sme si, že okolo miesta sme už prešli niekoľko krát. Niet sa čo čudovať. GPS nám niekoľkokrát zlyhalo. Alebo sme zlyhali my? Na to sme ešte odpoveď nenašli. Po príchode sme si postavili prístrešok a rekognoskovali sme terén. Myšlienkami sme sa nachvíľu vrátili späť na náš tábor. Pomaly sa stmievalo a tak sme sa po plánovaní cesty domov vybrali spať. Nad ránom nás zobudila líška.
Cesta domov bola veľmi zaujímavá. Znova sme išli cestičkami, na ktoré sa nedostane len tak bežný smrteľník. Nad nami sme zbadali zvodidlá a tak sme sa k nim vyšplhali. Došli sme na cestu a ľudia v okoloidúcom aute sa nad nami zľutovali a zobrali nás. Domov sme šťastlivo došli a tešili sme sa na ďalšie dobrodružstvo.

Po „bezproblémovej“ ceste úspešne na táborisku

Jednoduchý, no praktický prístrešok

Blik a Trielka: NOX #4 – Pri vode

Neprešlo veľa času a my sme sa už balili na ďalší NOX – pri vode. Tento krát bolo rušivých elementov viac. Jelene a ich ruja. Nebolo nám všetko veru jedno, keď 2 km od nás ručal nejaký jeleň. No na počudovanie sme veľmi rýchlo zaspali. Voda sa odparuje a tento fyzikálny jav je celkom podstatný, keď idete spať k vode. Ráno nás nemilo prekvapila voda stekajúca po našich spacákoch, a tak sme vzali nohy na plecia a išli do tepla.

Blik a Trielka majú svoju celtu veľmi rady

O týždeň vám naša stálica – Bear z Kežmarku opíše svoju noc, ktorú síce plnil bez NOX formy, no určite nie bez selfíčka a krásnej prírody!

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Jakub Bežilla - Vegeta
Tajomník Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ