Vyberte si svoju vlakovú trasu a rozdávajte Betlehemským svetlom radosť

  Pozvánka, Skauting
2685

V sobotu 21. decembra 2019 sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo po Slovensku. V priebehu dňa ho doručia po takmer 30 hlavných i vedľajších železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí od západu po východ a od juhu až po sever. Postupne na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažínať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

Na tento deň hľadáme na jednotlivé vlakové trasy (presný harmonogram pripravujeme) dobrovoľníkov spomedzi členov Slovenského skautingu, ktorí by pomohli rozviezť svetielko do miest na spomínaných vlakových tratiach.

Vedúci posádky môže prihlásiť svoju troj člennú skupinku najneskôr do nedele 25. novembra 2019 prostredníctvom tohto formulára. Pri prihlasovaní prosím nezabudnite vypísať všetky potrebné údaje.

Priebeh prihlásenia

  • Prihlásenie hliadky na rozvoz Betlehemského svetla 2019 prostredníctvom formulára (do 25.11. 2019)
  • Uzavretie prihlasovania a zatriedenie prihlásených hliadok na jednotlivé vlakové trasy (do 28.11.)
  • Kontaktovanie prihlásených hliadok a zber údajov potrebných pre zabezpečenie prevozu (do 5.12.)
  • Hľadanie vlakových hliadok na pokrytie neobsadených trás

Upozornenie

Vzhľadom na zvýšený záujem o niektoré, zväčša hlavné trasy nepovažujte odoslanie formulára za prihlášku, ktorá vám účasť na vami želanej trase zaistí. O pridelení trasy budete informovaní e-mailom.

Nezabudnite

Považujte za tú pravú výzvu doniesť Svetlo pokoja a radosti niekam tam, kam sa len tak ľahko dostať nemôže!

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ