Springfield zo Simpsonovcov v podaní Tima Doyla

Zaujímavosti

Tim Doyle, ilustrátor a print-maker z Texasu, vytvoril tieto tmavé a ponuré diela na tému Simpsonovcov po prvýkrát v roku 2012 a to pre jeho prvú výstavu „UnReal Estate gallery show“ na „Spoke Art“.

Jeho série UnReal Estate (Neskutočná Realita) zobrazujú miesta, ktoré môžeme nájsť vo fiktívnom svete televíznych seriálov (vrátane Springfieldu, kde žijú Simpsonovci) a filmov v pop-kultúre. Odvtedy Doyle pokračuje v sériách s viac prácami pre  ďalšie edície UnReal Estate rokov 2013 a 2014. Všetky tri výstavy sú vypredané. Doylova tmavá a rušivá vízia ukazuje na spustnutý Springfield zbavený života a upadnutý do ťažkých časov. Desivá apokalyptická nálada týchto prác je však istým spôsobom nádherná.

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-1

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-2

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-3

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-4

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-5

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-6

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-7

skaut-zaujimavosti-unreal-estate-8

Timothy Doyle na svojej výstave.