Piesťanci odkazujú: „Ďakujeme“

  Zaujímavosti
1441

Zdanlivo nekončiaca naháňačka za každým jedným facebookovským „lajkom“ sa nedávno skončila. Dá sa povedať, že úspešne, i keď je to veľmi relatívne.

[note]Prečítaj si tiež: “Dajte nám lajk” odkazujú Piešťanci[/note]

Tí, ktorí ste zaregistrovaní na najväčšej sociálnej sieti Facebook ste sa určite zapojili do kampane obrovských rozmerov, ktorá od konca marca začala spájať naše skautské kruhy. Desiatky, či skôr stovky z vás s zadosťou kliklo na malé tlačítko „Like“ na stránke jednej zo slovenských televízii, kde sa súťažilo o príspevok na zateplenie. A asi ani netreba hovoriť, že skauti z 80. zboru z Piešťan prihlásili svoju klubovňu.
Piateho júna sa táto súťaž, ktorá vyzerala zdanlivo nekonečne a na dlhé mesiace zahltila facebooky všetkých skautov, ich priateľov a rodinu skončila. A človek by ani neveril, ale úspešne pre skautskú klubovňu. Gratulácie sú na mieste.

Skauti z Piešťan na svojej stránke spomínajú na priebeh súťaže a jeden jej výrazný zlom: „Vynára sa niekoľko ďalších nepriateľov, tak isto ako fakt, že súťaž v pravidlách predpisuje nákup materiálu do konca trvania súťaže. No ako môžeme my, nezisková organizácia, ktorá si do poslednej chvíle nie je istá, či súťaž vyhrá, kúpiť materiál skôr, ako má potvrdenú výhru?“

Dnes je už teda jasné, že súťaž má svojho výhercu, no ostáva stále otázne, či bude mať výherca svoju výhru.

Niekto si povie „epic fail“, iný zasa, že to nie je fér. Tak, či onak ostáva nám len dúfať, že sa to predsa len nejako podarí vybaviť. Držme teda palce úspešnému koncu tejto zdanlivo už ukončenej ságe.

Poďakovanie pre všetkých zapojených

„Avšak. Odhliadnuc od toho, či by sme vyhrali, nevyhrali, získali materiál alebo nezískali. Chceme sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať. Spolupatričnosť. Tak by sa to dalo nazvať jedným slovom. Vôbec sme nečakali aká vlna „like-ovania“ sa môže strhnúť.

Ďakujeme tým, ktorí nám dali „like“, aj keď to inak bytostne odmietajú a neznášajú „like-ovacie“ súťaže. Ďakujeme tým, ktorí link zverejnili na svojej stene, ako i tým, ktorým sa na ich stene objavil dokonca viackrát. Ďakujeme všetkým povzbudzovateľom, ktorí nám držali palce, alebo aspoň ticho trpeli dennodenne to obrovské množstvo linkov. Jednoducho, veľká vďaka Vám všetkým.

Zateplený náš dom síce ešte nie je, ale človeku zase raz stúpli na chvíľu ideály o tomto svete. Keď sa niečo chce, tak sa dá. A tam, kde ľudia ťahajú za jeden povraz…Vďaka.“ píše Maka na stránke 2. oddielu Čunkšipi Čokan.

ZDIEĽAŤ