Februárové zahraničné novinky

  Zahraničie
358

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Svetový Deň zamyslenia 2024 je tu a sním aj nové aktivity

Vydajte sa na dobrodružstvo za lepším svetom aj v roku 2024! V aktivitovom balíku Dňa zamyslenia 2024, Nás svet, naša prekvitajúca budúcnosť – životné prostredie a globálna chudoba, sa opäť stretnete s Miku a jej denníkom, vďaka ktorému si skúsite vykresliť prekvitajúcu budúcnosť. 

Viac o Dni zamyslenia 2024 a aktivitový balík na stiahnutie nájdete na tomto odkaze.

Ktorý nemecký tábor si vyberieš?

Od severu Šlesvicko-Holštajnska po Baden-Württembersko na juhu má Nemecko niečo pre každého skauta. Či už ide o kempovanie pozdĺž pobrežia, turistiku cez bujný les alebo ponorenie sa do miestnych kultúr, tábory umožňujú zlúčenie prírody, dobrodružstva a skautských priateľstiev.

V stiahnuteľnej prílohe nájdeš dátumy táborov aj s príslušnými kontaktmi zborov, ktoré hľadajú medzinárodných hostí. 

Okrem toho by sme radi zdôraznili skvelú príležitosť pre členov SLSK ako sa spojiť s ešte viac skautmi z Nemecka (a aj iných krajín) prostredníctvom platformy Azimuth (www.azimuth-weconnect.eu). Táto platforma slúži ako zdroj na zapojenie sa do medzinárodnej skautskej komunity, výmenu kontaktov a koordináciu aktivít. 

Poď dobrovoľničiť na národnú úroveň – poď do Zahraničnej rady

V Zahraničnej rade máme niekoľko voľných miest. Chýba ti ten pocit dobrodružstva, ktorý zažívaš len na zahraničných akciách? Zaujímaš sa o jazyky a nové kultúry? V tíme Zahraničnej rady sú presne rovnaké živly! 

Hľadáme dobrovoľníkov na rôzne pozície, určite nájdeme miesto aj pre teba. Poď skúsiť niečo nové, prihlás sa do Zahraničnej rady! 

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ