Januárové zahraničné novinky

  Zahraničie
537

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Svetový Deň zamyslenia 2024 je tu a sním aj nové aktivity

Vydajte sa na dobrodružstvo za lepším svetom aj v roku 2024! V aktivitovom balíku Dňa zamyslenia 2024, Nás svet, naša prekvitajúca budúcnosť – životné prostredie a globálna chudoba, sa opäť stretnete s Miku a jej denníkom, vďaka ktorému si skúsite vykresliť prekvitajúcu budúcnosť. 

Viac o Dni zamyslenia 2024 a aktivitový balík na stiahnutie nájdete na tomto odkaze.

Stále hľadáme vedúceho kontingentu na Scout Moot 2025

V roku 2025 sa bude 25.7. – 3.8. konať 17. World Scout Moot, a tentokrát v krásnom slnečnom Portugalsku. Zahraničná rada hľadá vedúceho kontingentu (HoC), ktorý bude mať pod palcom slovenský kontingent. Si to ty?

Prečítaj si článok o tom, čo chceme a čo ponúkame a daj nám vedieť!

Aké to asi bude? Pozri si video alebo navštív stránku Scout Moot-u. 

Pokiaľ ťa príležitosť oslovila, daj nám vedieť do 25.1.2024 v tomto formulári

Poď dobrovoľničiť na národnú úroveň – poď do Zahraničnej rady

V Zahraničnej rade máme niekoľko voľných miest. Chýba ti ten pocit dobrodružstva, ktorý zažívaš len na zahraničných akciách? Zaujímaš sa o jazyky a nové kultúry? V tíme Zahraničnej rady sú presne rovnaké živly! 

Hľadáme dobrovoľníkov na rôzne pozície, určite nájdeme miesto aj pre teba. Poď skúsiť niečo nové, prihlás sa do Zahraničnej rady! 

Foto: Lukáš Bičkoš

Prihlás sa na Obrok

Obrok, v slovníku súčasného slovenského jazyka znamená krmivo pre ťažný dobytok. Nás ale zaujíma český preklad – každý druhý rok. Tento raz bude Obrok po piatich rokoch. Ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej 😊.

U našich bratov v Junáku sa obrok koná akcia s príznačným názvom Obrok. Každé dva roky sa na päť dní stretne cez 1000 rangerov a roverov na jednom mieste a ponoria sa do rôznorodého programu. Program je zložený hneď z niekoľko rôznorodých súbežných programových blokov. Okrem Dopra – doprovodného programu bežiaceho na pozadí a veľkej hry, či rôznych druhov športov sa môžete tešiť na Expo. Expo je blok, kde sa predstavujú skautské (aj neskautské) možnosti pre rangerov a roverov. Je to ako vysokoškolský Gaudeamus. Kurzy, akcie, ale aj zážitky priamo na mieste. Ďalšou veľkou časťou programu je Vapro – prednáškovo ladený blok, podobný nášmu Sympóziu. 

Pokiaľ máš teda chuť sa zúčastniť, stačí sa « iba » registrovať. Registrácia sa spustila 2.12.. Bližšie podrobnosti sa dozvieš na www.obrok24.cz

Kedy: 29.5. – 2.6.2024

Kde: Zámek Prčice

Účastníci: 15 – 24  rokov

IST: 18+

Viac info si prečítaj v článku

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ