Prihlasovanie na Intercamp 2024 spustené

  Pozvánka, Zahraničie
871

Čo je Intercamp?

Je to najkratšia a cenovo najdostupnejšia zahraničná akcia, ktorá sa koná už od roku 1967 každoročne na Turíce (t.j. 50 dní po Veľkej noci). InterCamp je určený predovšetkým pre mladších skautov (od 11 do 17 rokov), ktorí sa so zahraničným skautingom zatiaľ iba zoznamujú. Starší (18+) sa môžu prihlásiť ako členovia medzinárodného servisného tímu (IST) alebo ako vedúci patrol.

Celá akcia trvá iba štyri dni. Skauti sa schádzajú v piatok večer. V sobotu a nedeľu sa môžu tešiť na osvedčený programový koncept – jeden deň aktivity v medzinárodných skupinách na táborisku a druhý deň výlety do okolia. Na Intercampe nesmie chýbať ani International evening (medzinárodný večer), kde každá krajina pripraví nejakú kulinársku špecialitu a predstaví tak svoju kultúru. V pondelok čaká účastníkov už iba spoločné lúčenie a odchod domov.

Základné info o Intercampe 2024

Kedy? 17. – 20.5.2024 

Kde? Świeradów-Zdrój v Poľsku

Cena? pre všetkých účastníkov aj IST 25€. 

  • cena je za účastnícky poplatok, ktorý zahŕňa program, pitnú vodu, priestor na táborenie a WC. Všetko ostatné si musia účastníci zabezpečiť sami (cestu, stany, jedlo, potreby na varenie). Cena za jedlo podľa skúseností vychádza okolo 20€ na osobu. treba si so sebou priniesť aj prostriedky na varenie, napr. plynový varič. Za rozpočet na cestu a jedlo sa zodpovedajú samotné patroly, a to konkrétne vedúci patrol, od ktorých sa očakáva aktívna angažovanosť v prípravách na akciu. Sprchy tiež nie sú zabezpečené, každý si nosí svoje prenosné, ale netreba zúfať, skauti si vždy pomáhajú a niektorý väčší kontingent bude určite ochotný sa o sprchu podeliť. 
Foto: Zora Valábková

Ako prebieha prihlasovanie?

Slovenský skauting nemá vlastný kontingent, ale ideme ako hostia pod českým kontingentom. Máme avizovaných len 50 miest pre účastníkov a 5 miest pre IST. Vzhľadom na to, že ideme ako hostia, sa musíme prihlásiť čo najskôr, aby sme si miesta zabezpečili. Preto sme spustili (pred)prihlasovanie, vďaka ktorému sa budeme vedieť efektívnejšie (a rýchlejšie) prihlásiť, až sa spustí oficiálna registrácia. Všetci prihlásení po dosiahnutí kapacít budú zaradení medzi náhradníkov a budeme ich o tom informovať.

Po prihlásení do nášho formuláru budeme účastníkov kontaktovať s ďalšími informáciami a o ďalšom postupe.  

Oficiálna registrácia sa začne 1.12.2024 stránkach Intercampu. Vedúci patroly, ktorý už nadviazal kontakt so Zahraničnou radou, registruje svoju patrolu a platí účastnícky poplatok (ten sa hradí priamo počas registrácie kartou a je dôležité mať danú sumu pripravenú). Členovia medzinárodného servisného tímu (IST) sa na udalosť prihlasujú sami za seba a tiež rovno platia. Prosíme všetkých záujemcov o akciu, aby sa neprihlasovali priamo cez oficiálnu registráciu, ale aby najprv vyplnili náš prihlasovací formulár:

Príchod na akciu

Príchod na miesto konania akcie pre účastníkov je možný v piatok, 17. mája, a to od 14:00 hod. IST prichádza na akciu deň vopred, čiže vo štvrtok. Každá patrola si cestu rieši samostatne. Od začiatku nového roka by sa, podľa organizátorov, mala spustiť vlaková trať priamo do Świeradów-Zdrój – prihlásených účastníkov o tejto realite budeme informovať. 

Pre viac informácií kontaktujte Zahraničnú radu na international@skauting.sk.

Dôležité odkazy: 

Článok pre vás pripravili: Viera Lukáčová a Jakub Tuchyňa

ZDIEĽAŤ