Októbrové zahraničné novinky

  Zahraničie
543

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Kedy bude prihlasovanie na CEJ24? Už tento týždeň! 

O týždeň nás čaká skautský Snem a s ním a spustenie oficiálneho prihlasovania na CEJ24. Sleduj stránku www.cej24.skaut.sk a prihláste sa so svojou patrolou ako prví! 

Foto: Holubec Ondrej CEJ 2022

Oficiálna registrácia na Roverway 2024 je spustená!

Po šiestich rokoch sa vracia Roverway a tento raz do krásneho Nórska.

Roverway je akcia pre 5 až 8-členné patroly účastníkov, ktorí budú mať v tom čase od 16 do 22 rokov a pozostáva z dvoch častí:

Path – putovná časť, zahŕňajúca aj rôzne outdoorové aktivity v rôznych častiach Nórska. Putovanie prebieha v skupinách 6-10 patrol z rôznych krajín, teda spolu okolo 50 ľudí.

Camp – táborová časť na spôsob jamboree, kde sa všetkých odhadom 5000 účastníkov z celej Európy a niekoľkých ďalších krajín stretne na táborisku pri meste Stavanger na juhozápadnom pobreží. Budú tu prebiehať rôzne workshopy a mnoho ďalších programových aktivít.

Pokiaľ budeš mať v čase Roverwayu 23 rokov a viac, stále sa môžeš prihlásiť do tímu medzinárodného staffu (IST) a pomáhať s organizáciu programu a technických vecí na mieste. Aj pre členov IST bude pripravený špeciálny program a v čase voľna sa budú môcť zapojiť do niektorých aktivít. Viac info o Roverway si môžeš prečítať v tomto článku.

Kedy: 22.7. do 2.8.2024

Kde: Nórsko

Koľko: účastník: 500€

           IST: 380€

Registrácia je otvorená do 31.12.2023, po tomto dátume sa bude možné prihlásiť iba ako záloha pre prípad, že niekto z prihlásených sa nebude môcť zúčastniť, prípadne sa možno bude predlžovať registrácia pre staff (IST), nemožno sa na to ale spoliehať.

Link na registračný formulár: https://forms.gle/E7PowCofh6haFrqV9 

Pomôž nám so Svetovým dňom zamyslenia 2024! 

Aj napriek tomu, že je 22. február ešte ďaleko, v Zahraničnej rade sa už začína pracovať na prekladoch aktivitového balíka dňa zamyslenia. Hľadáme šikovných dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s prekladom, korektúrou či grafickým spracovaním.  

Pokiaľ máš záujem nám pomôcť, vyplň tento formulár a my sa ti ozveme. Tu si môžeš pozrieť ako s pomocou dobrovoľníkov vyzerali aktivitové balíky doposiaľ. 

Skautské centrum Úlfljótsvatn na Islande zháňa dobrovoľníkov!

Tím, ktorý riadi každodenné operácie skautskom centre Úlfljótsvatn, je zložený z medzinárodných dobrovoľníkov. Je to tím plný motivovaných skautov a skautiek z celého sveta, ktorí prichádzajú na 3 až 9 mesiacov, aby pomohli s vedením centra, zároveň osobne napredovali a okúsili úplne novú stránku skautingu.

Viac informácii o ponúkaných pozíciách nájdeš na tomto odkaze.

Neprehliadni aj video od už zabehnutých dobrovoľníkov v skautskom centre Úlfljótsvatn.

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.