Septembrové zahraničné novinky

  Zahraničie
623

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Oficiálna registrácia na Roverway 2024 je spustená!

Po šiestich rokoch sa vracia Roverway a tento raz do krásneho Nórska.

Roverway je akcia pre 5 až 8-členné patroly účastníkov, ktorí budú mať v tom čase od 16 do 22 rokov a pozostáva z dvoch častí:

Path – putovná časť, zahŕňajúca aj rôzne outdoorové aktivity v rôznych častiach Nórska. Putovanie prebieha v skupinách 6-10 patrol z rôznych krajín, teda spolu okolo 50 ľudí.

Camp – táborová časť na spôsob jamboree, kde sa všetkých odhadom 5000 účastníkov z celej Európy a niekoľkých ďalších krajín stretne na táborisku pri meste Stavanger na juhozápadnom pobreží. Budú tu prebiehať rôzne workshopy a mnoho ďalších programových aktivít.

Pokiaľ budeš mať v čase Roverwayu 23 rokov a viac, stále sa môžeš prihlásiť do tímu medzinárodného staffu (IST) a pomáhať s organizáciu programu a technických vecí na mieste. Aj pre členov IST bude pripravený špeciálny program a v čase voľna sa budú môcť zapojiť do niektorých aktivít. Viac info o Roverway si môžeš prečítať v tomto článku.

Kedy: 22.7. do 2.8.2024

Kde: Nórsko

Koľko: účastník: 500€

           IST: 380€

Registrácia je otvorená do 31.12.2023, po tomto dátume sa bude možné prihlásiť iba ako záloha pre prípad, že niekto z prihlásených sa nebude môcť zúčastniť, prípadne sa možno bude predlžovať registrácia pre staff (IST), nemožno sa na to ale spoliehať.

Odkaz na registračný formulár: https://forms.gle/E7PowCofh6haFrqV9 

Nezabudni na JOTA-JOTI 2023! 

Aj tento rok sa môžeš stať súčasťou najväčšieho online jamboree na svete, ktorého sa každoročne zúčastňujú viac ako 2 milióny skautov z vyše 150 krajín. Zapoj sa do aktivít, ktoré pre teba JOTI chystá a nadviaž nové skautské kontakty v zahraničí!

Ako na to? Iba 4 kroky:

  1. V prvom rade zaregistruj seba alebo svoju skupinu na www.jotajoti.info/about
  2. Po registrácii si priebežne kontroluj e-mail pre dôležité informácie.
  3. Ubezpeč sa, že majú všetci z tvojej skupiny konto na Skype, a že poznajú zásady bezpečnosti na internete: www.jotajoti.info/be-safe#how-to
  4. Prihlás sa a volaj 22-23. októbra!

Pre info o JOTA-JOTI sleduj webovú stránku alebo FB stránku

Poďte do toho s nami: Hľadáme tím pre CEJ24 v Mošovciach!

V lete 2024 sa v Mošovciach bude konať medzinárodné stretnutie skautov CEJ24 – Central European Jamboree. Svetové Jamboree sa koná každé štyri roky. Popri tom existuje množstvo menších Jamboree, ktoré majú napríklad regionálnu či národnú úroveň. 

Takáto akcia si vyžaduje mnoho príprav a na tie potrebujeme šikovných a ochotných ľudí. Momentálne dopĺňame organizačný tím, ktorý sa skladá zo šiestich sekcií – Administratíva a financie, PR a komunikácia, HR (ľudské zdroje) a manažment, Logistika, Site management, Program a dramaturgia. Každá z týchto sekcií má svoju špecifickú činnosť, na ktorej pracuje už teraz a hľadáme spolupracovníkov na čas od teraz do uskutočnenia a vyhodnotenia CEJ24.

Foto: Lukáš Bičkoš

Prihlasovanie pre pomocníkov na mieste a v čase konania CEJ24, tzv. IST alebo staff, bude spustené na jeseň. Tento dotazník je pre záujemcov o dlhodobejšiu spoluprácu na organizácii podujatia.

Skúsenosť s organizáciou podobných akcií je vítaná, nie však nutná. Stačia nám zapálené srdcia, ochotné ruky. Veľa ostatného sa naučíme spolu a budeme sa snažiť využiť talenty a skúsenosti každého jednotlivca.

Formulár pre ochotných záujemcov je tu: https://forms.gle/u5KADMnanZ2mKafMA

Pomôž nám so Svetovým dňom zamyslenia 2024! 

Aj napriek tomu, že je 22. február ešte ďaleko, v Zahraničnej rade sa už začína pracovať na prekladoch aktivitového balíka. Hľadáme šikovných dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s prekladom, korektúrou či grafickým spracovaním.  

Pokiaľ máš záujem nám pomôcť, vyplň tento formulár a my sa ti ozveme. Tu si môžeš pozrieť ako s pomocou dobrovoľníkov vyzerali aktivitové balíky doposiaľ. 

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ