Augustové zahraničné novinky

Medium Zahraničie
646

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Predregistrácia na Roverway 2024 je spustená!

Pomaly sa začínajú šíriť chýry o Roverway 2024, ktorý sa bude konať už budúce leto od 22.7. do 2.8. v Nórsku. 

Je to akcia pre 5 až 8-členné patroly účastníkov, ktorí budú mať v tom čase od 16 do 22 rokov a pozostáva z dvoch častí:

Path – putovná časť, zahŕňajúca aj rôzne outdoorové aktivity v rôznych častiach Nórska. Putovanie prebieha v skupinách 6-10 patrol z rôznych krajín, teda spolu okolo 50 ľudí.

Camp – táborová časť na spôsob jamboree, kde sa všetkých odhadom 5000 účastníkov z celej Európy a niekoľkých ďalších krajín stretne na táborisku pri meste Stavanger na juhozápadnom pobreží. Budú tu prebiehať rôzne workshopy a mnoho ďalších programových aktivít.

Pokiaľ budeš mať v čase Roverwayu 23 rokov a viac, stále sa môžeš prihlásiť do tímu medzinárodného staffu (IST) a pomáhať s organizáciu programu a technických vecí na mieste. Aj pre členov IST bude pripravený špeciálny program a v čase voľna sa budú môcť zapojiť do niektorých aktivít.

Ak máš o túto akciu záujem, môžeš vyplniť nezáväzný predregistračný formulár, kde nájdeš aj všetky podrobné informácie a my ťa budeme e-mailom informovať, akonáhle sa spustí oficiálna registrácia. Tá sa bude otvárať v priebehu septembra a uzatvárať sa bude 31.12.2023. 

Link na formulár: https://forms.gle/92RNYGVxG5E8TVGk8

Stredoeurópske jamboree na Slovensku: Hľadáme vedúceho/vedúcu kontingentu

Možno už si započul, že Slovenský skauting bude budúce leto organizovať Stredoeurópske jamboree. Aby sa však naši členovia mohli zúčastniť, potrebujeme vytvoriť slovenský kontingent a to znamená, že potrebujeme vedúceho kontingentu.

Vedúci kontingentu je skaut, ktorý spolu so svojím tímom umožní skautom zúčastniť sa na jamboree, pripraví ich na akciu a bude počas nej riešiť prípadné problémy a reprezentovať SLSK spolu s ostatnými vedúcimi kontingentov. Nieje to jednoduchá úloha, no Zahraničná rada a Ústredie ti budú oporou a pomôžeme ti s čím bude potrebné. 

Viac o funkcií si prečítaj v tomto článku.

Nezabudni na JOTA-JOTI 2023! 

Aj tento rok sa môžeš stať súčasťou najväčšieho online jamboree na svete, ktorého sa každoročne zúčastňujú viac ako 2 milióny skautov z vyše 150 krajín. Zapoj sa do aktivít, ktoré pre teba JOTI chystá a nadviaž nové skautské kontakty v zahraničí!

Ako na to? Iba 4 kroky:

  1. V prvom rade zaregistruj seba alebo svoju skupinu na www.jotajoti.info/about
  2. Po registrácii si priebežne kontroluj e-mail pre dôležité informácie.
  3. Ubezpeč sa, že majú všetci z tvojej skupiny konto na Skype, a že poznajú zásady bezpečnosti na internete: www.jotajoti.info/be-safe#how-to
  4. Prihlás sa a volaj 22-23. októbra!

Pre info o JOTA-JOTI sleduj stránku alebo FB stránku

Nemáš program na budúci skautský rok? Čo tak si splniť Sama/sám sebou?

Sama/sám sebou je voľný programový modul, ktorý vytvorilo WAGGGS v spolupráci s projektom sebadôvery od spoločnosti Dove a mnohými odbornými psychológmi. Je to špeciálny program určený pre dievčatá a chlapcov od 11 do 25 rokov, ktorý pomôže jednotlivcom, ale aj celej družine prejsť procesom sebaprijatia, osobného napredovania a rastu.

Poďme spoločne otvárať témy ako spokojnosť so vzhľadom, sebaprijatie, sebavedomie a sebaláska. Čakajú na vás flexibilné výzvy, ktoré sa dajú plniť na družinovkách, ale aj iných stretkách či akciách.

Viac informácii a aktivitový balík k VPM nájdeš v článku: https://www.skaut.sk/…/novy-volny-programovy-modul…/

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ