Júnové zahraničné novinky

  Zahraničie
551

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Si ty náš vedúci/veúdca kontingentu na CEJ 2024?

Možno už si započul, že Slovenský skauting bude budúce leto organizovať Stredoeurópske jamboree. Aby sa však naši členovia mohli zúčastniť, potrebujeme vytvoriť slovenský kontingent a to znamená, že potrebujeme vedúceho kontingentu.

Vedúci kontingentu je skaut, ktorý spolu so svojím tímom umožní skautom zúčastniť sa na jamboree, pripraví ich na akciu a bude počas nej riešiť prípadné problémy a reprezentovať SLSK spolu s ostatnými vedúcimi kontingentov. Nie je to jednoduchá úloha, no Zahraničná rada a Ústredie ti budú oporou a pomôžeme ti s čím bude potrebné. 

Viac o funkcií si prečítaj v tomto článku.

Upozornenie na Lower Austrian Jamboree „WoidLa24“ 

Čo? Lower Austrian Boy Scouts and Girl Guides) bude organizovať medzinárodné Jamboree v Dolnom Rakúsku s názvom „WoidLa24“. 

Kedy? Jamboree sa uskutoční od 5. do 15. augusta 2024. 

Kde? TJamboree sa budek onať v lokalite Waldreichs, blízko mesta Zwettl, v oblasti „Waldviertel“ v Dolnom Rakúsku. „Waldviertel“ sa nachádza na severovýchode Dolného Rakúskaj a je známe svojou krásnou scenériou.

Dodatočné info: Názov „WoidLa24“ bol vybraný s významom. Tábor bude obklopený prírodou a veľkým množstvom dreva, pretože „Woid“znamená v rakúskom nárečí drevo. Skratka „LA“ predstavuje slovo „Lager“, čo v nemčine znamená tábor.

 

Slovenský kontingent si plní sny – pomôž mu!

Skauti z celého Slovenska sa chystajú už toto leto na svetové Jamboree do Južnej Kórey. Pomôž im aj ty splniť si ich sen! 

Každý, kto cestoval do zahraničia, vie, že je to nenahraditeľný zážitok. Každá cesta prináša nové príbehy, nové zážitky a nové výzvy. Pred jednou veľkou výzvou stojí práve aj náš slovenský kontingent. Celá cesta jedného skauta stojí 1700€. Vďaka vašej pomoci, budú môcť naši bratia a sestry pokryť časť nákladov na túto dlhú cestu a taktiež na reprezentačné materiály.

Pre Slovenský skauting je toto stretnutie veľkou príležitosťou reprezentovať slovenskú kultúru v zahraničí. Pomôžme nášmu kontingentu dosiahnuť predtým nedosiahnuté – 54 slovenských skautov v Južnej Kórei! TU nájdeš link na zbierku.

Foto: Lukáš Bičkoš