Májové zahraničné novinky

Zahraničie
488

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS a ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Slovenský kontingent si plní sny – pomôž mu!

Skauti z celého Slovenska sa chystajú už toto leto na svetové Jamboree do Južnej Kórey. Pomôž im aj ty splniť si ich sen! 

Každý, kto cestoval do zahraničia, vie, že je to nenahraditeľný zážitok. Každá cesta prináša nové príbehy, nové zážitky a nové výzvy. Pred jednou veľkou výzvou stojí práve aj náš slovenský kontingent. Celá cesta jedného skauta stojí 1700€. Vďaka vašej pomoci, budú môcť naši bratia a sestry pokryť časť nákladov na túto dlhú cestu a taktiež na reprezentačné materiály.

Pre Slovenský skauting je toto stretnutie veľkou príležitosťou reprezentovať slovenskú kultúru v zahraničí. Pomôžme nášmu kontingentu dosiahnuť predtým nedosiahnuté – 54 slovenských skautov v Južnej Kórei! TU nájdeš odkaz na zbierku.  

Skautské centrum Úlfljótsvatn na Islande zháňa dobrovoľníkov

Tím, ktorý riadi každodenné operácie skautskom centre Úlfljótsvatn je zložený z medzinárodných dobrovoľníkov. Je to tím plný motivovaných skautov a skautiek z celého sveta, ktorí prichádzajú na 3 až 9 mesiacov, aby pomohli s vedením centra, zároveň osobne napredovali a okúsili úplne novú stránku skautingu.

Dostupné pozície:

  • Koordinátor služieb pre hostí – Koordinátor služieb pre hostí je zodpovedný za riadenie každodenných prevádzkových činností našich vnútorných priestorov a kuchyne. Zahŕňa to koordináciu dobrovoľníkov pracujúcich v oblasti služieb pre hostí, zabezpečenie čistoty našich zariadení, prípravu jedla a vítanie hostí.
  • Koordinátor programu –  Koordinátor programu je zodpovedný za vývoj a vedenie zaujímavých a atraktívnych aktivít pre našich hostí, zabezpečenie toho, aby ich pobyt u nás bol príjemný a vzdelávací. Tiež dohliadanie na ostatných dobrovoľníkov a úzka spolupráca s naším tímom jesenných dobrovoľníkov. 
  • 4x dobrovoľník na jeseň –  dobrovoľníci sú tí, ktorí riadia denné prevádzkové činnosti centra. Pracujú v každej oblasti centra vrátane programov, služieb pre hostí a údržby. Taktiež budú mať možnosť rozvíjať sa a napredovať v tom, čo ich zaujíma.

Viac informácii o ponúkaných pozíciách nájdeš na tomto odkaze

Neprehliadni aj video od už zabehnutých dobrovoľníkov v skautskom centre Úlfljótsvatn

Staň sa členkou WAGGGS core tímu na Roverway 2024!

Európsky skautský región a WAGGGS vyhlasujú open call na členov WAGGGS core tímu na Roverway 2024! Hľadajú 3 vedúce dobrovoľníčky, ktoré budú koordinovať a dohliadať na úlohy WAGGGS tímu na tomto úžasnom podujatí, ktoré sa uskutoční od 22. 07. do 01. 08. 2024 v Nórsku. 

Táto ponuka je ideálna pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do najväčšieho medzinárodného podujatia, ktoré WAGGGS organizuje pre Roverov, v spolupráci s WOSM a Nórskym združením skautov a skautiek.

Môžete sa prihlásiť tu: https://forms.office.com/e/mFwA2GeCQZ  do 18. júna 2023.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ