Január a jeho zahraničné novinky

Zahraničie
851

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Stiahni si aktivitový balík ku Dňu zamyslenia

Zahraničná rada SLSK každý rok pracne prekladá aktivitový balík ku Dňu zamyslenia poskytnutý združením WAGGGS. Tento rok sme sa v rade rozhodli publikáciu urýchliť, aby ste sa mohli s balíkom v dostatočnom predstihu pripraviť na družinovky, výpravy či oddielové a iné akcie. Vydajte sa na dobrodružstvo za záchranou sveta pokiaľ je ešte čas!

Viac o Dni zamyslenia 2023 a aktivitový balík na stiahnutie nájdete na tomto odkaze

Poputuj v lete s Explorer Beltom do Rumunska!

Si rover alebo dospelý skaut? Máš rád puťáky? Si tímový hráč, hľadáš nové výzvy a nebojíš sa ani zahraničia? Drž sa, pretože Explorer Belt je práve pre teba! 

Putovný voľný programový modul Explorer Belt si budeš môcť v roku 2023 splniť v Rumunsku. Explorer Belt je príležitosť zažiť viacdňovú zahraničnú expedíciu, ktorá ponúka skutočné zakúsenie krajiny, jej ľudí a spôsobu života v nej. 

Neprehliadni najnovší článok o Explorer Belte.

Precestuj svet so súťažou iSCOUT 2023! 

iSCOUT je medzinárodná internetová skautská hra určená pre rangerov a roverov plná tímovej práce, hier, kreatívnych úloh a hlavolamov. Tvoj tím pohne nielen rozumom, ale aj kosťami. Ročník 2023 nadväzuje na ten predošlý s témou cestovania okolo sveta. 

Kedy: 4.3. 19:00 – 23:00 CET 

Cena: dobrovoľný príspevok 

Nášivka: áno!

Čo potrebuješ?

  • znalosť angličtiny
  • Tím 8 – 25 skautov vo veku 16+
  • Notebook
  • Smartfón na fotenie a videá
  • Priemerné internetové pripojenie
  • Veľa kreativity, trpezlivosti a odhodlania!

Viac o iSCOUT a prihlacovací formulár nájdeš na tomto odkaze. Registrácia skončí až sa naplnia kapacity. 

Skautské centrum Úlfljótsvatn na Islande zháňa dobrovoľníkov

Tím, ktorý riadi každodenné operácie skautskom centre Úlfljótsvatn je zložený z medzinárodných dobrovoľníkov. Je to tím plný motivovaných skautov a skautiek z celého sveta, ktorí prichádzajú na 3 až 9 mesiacov, aby pomohli s vedením centra, zároveň osobne napredovali a okúsili úplne novú stránku skautingu.

Dostupné pozície:

  • Koordinátor dobrovoľníckeho kempu – Koordinátor kempu je zodpovedný za riadenie každodennej prevádzky kempu. To zahŕňa koordináciu dobrovoľníkov, zabezpečenie čistoty zariadení, prevádzku servisného centra a kempingového obchodu a vítanie hostí.
  • 6 letných dobrovoľníkov – Tím letných dobrovoľníkov riadi každodennú prevádzku centra. Pracujú v každej oblasti strediska vrátane programu, služieb pre hostí, kempingu a údržby.

Prihlášky si môžete podávať do 28. februára. 

Viac informácii o ponúkaných pozíciach nájdeš na tomto odkaze

Neprehliadni aj video od už zabehnutých dobrovoľníkov v skautskom centre Úlfljótsvatn. 

Poď na národné jamboree do Litvy!

Vydajte sa na nezabudnuteľné letné dobrodružstvo na jubilejnom jamboree „Medzi tromi vodami“ (Between Three Waters) v roku 2023. Jamboree sa bude konať v litovskom regióne Klaipėda a má päť cieľov: priateľstvo, objavovanie, príroda a zdieľanie. 

Kedy: 8. – 16.7. 2023

Kde: Kairiai, región Klaipéda

Koľko: účastník – 240€

           patrol leader – 75€ 

           IST – 120€

Informácie o jamboree a registračný formulár nájdeš tu

Prihlásiť sa môžeš na tomto odkaze.

Prihlasovanie na Intercamp 2023 je spustené!

Intercamp je každoročné európske stretnutie skautiek a skautov zo siedmich organizácií, ktoré sú členmi Intercamp Committee. Patrí do nej Česko, Poľsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko a európske oddiely USA. Intercamp môže byť skvelou prvou skúsenosťou s veľkou medzinárodnou skautskou akciou! 

Účastníci sú vo veku 11 – 17 rokov v patrolách so zodpovednými vedúcimi staršími ako 18 rokov. Vytvorená patrola má 1 zodpovednú osobu, ktorá skupinu registruje a nesie za ňu zodpovednosť. Nie je povolené mať v oddiele väčší pomer ako 1 vedúci na 5 účastníkov.

Viac si môžeš prečítať tu: https://intercamp.info/

Pokiaľ máš záujem o registráciu, prosím, kontaktuj nás na international@skauting.sk

ISCS 2023 – International Scout Camp Slovakia

Spoznávanie iných kultúr, rozvíjanie medzinárodnej spolupráce a vzájomného rešpektu sú jedny z hlavných poslaní svetového skautingu v 21. storočí. Okrem toho je to možnosť precvičiť si cudzí jazyk, ochutnať zaujímavé jedlá a vymeniť si skúsenosti z fungovania skautingu. Je čisto na dohode medzi tebou a zahraničnými skautmi, ako bude ich návšteva na vašom tábore prebiehať a ako sa budú zapájať do programu.

Ak ťa ponuka zaujala, vyplň tento krátky formulár so základnými informáciami a my ho pošleme zahraničným skautským skupinám, s ktorými vás potom prepojíme.

tajomníčka Zahraničnej rady
ZDIEĽAŤ