Decembrové zahraničné novinky 12/22

  Zahraničie
1503

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Prihlasovanie na Intercamp 2023 je spustené!

Intercamp je každoročné európske stretnutie skautiek a skautov zo siedmich organizácií, ktoré sú členmi Intercamp Committee. Patrí do nej Česko, Poľsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko a európske oddiely USA. Intercamp môže byť skvelou prvou skúsenosťou s veľkou medzinárodnou skautskou akciou! 

Účastníci sú vo veku 11 – 17 rokov v patrolách so zodpovednými vedúcimi staršími ako 18 rokov. Vytvorená patrola má 1 zodpovednú osobu, ktorá skupinu registruje a nesie za ňu zodpovednosť. Nie je povolené mať v oddiele väčší pomer ako 1 vedúci na 5 účastníkov.

Viac si môžeš prečítať tu: https://intercamp.info/

Pokiaľ máš záujem o registráciu, prosím, kontaktuj nás na international@skauting.sk

Foto: Archív Intercamp

ISCS 2023 – International Scout Camp Slovakia

Spoznávanie iných kultúr, rozvíjanie medzinárodnej spolupráce a vzájomného rešpektu sú jedny z hlavných poslaní svetového skautingu v 21. storočí. Okrem toho je to možnosť precvičiť si cudzí jazyk, ochutnať zaujímavé jedlá a vymeniť si skúsenosti z fungovania skautingu. Je čisto na dohode medzi tebou a zahraničnými skautmi, ako bude ich návšteva na vašom tábore prebiehať a ako sa budú zapájať do programu.

Ak ťa ponuka zaujala, vyplň tento krátky formulár so základnými informáciami a my ho pošleme zahraničným skautským skupinám, s ktorými vás potom prepojíme.

Belgickí skauti na tvojom tábore?

25 skautov vo veku 16-17 rokov z Belgicka hľadá slovenský zbor, s ktorým by mohli stráviť tábor počas budúceho leta (na Slovensku). Majú vlastné stany, no hľadajú táborisko (najlepšie s energiami) a ochotných skautov, ktorí sa neboja medzinárodného rozmeru skautingu. 

Pokiaľ ťa ponuka zaujala neváhaj nám napísať na international@skauting.sk

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ