Novembrové zahraničné novinky 11/22

  Zahraničie
1018

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Nenechaj si ujsť 13-te Macedónske Skautské Jamboree!

Nestihol si prihlasovanie na svetové jamboree do Kórei? Táto tradičná udalosť macedónskych skautov sa koná každých 5 rokov a na ďalšej z nich môžeš byť práve ty a práve toto leto! 

Kedy? 12.-21. júla 2023 v hornatom mestečku Krushevo.

Účastnícky vek: 11-17 rokov

Program bude čoskoro uverejnený, ale so samozrejmosťou sa už teraz môžete tešiť na nové dobrodružstvá, výzvy a jedinečné zážitky!

Viac info tu: https://smotra.izvidnici.mk/

Pokiaľ máš záujem napíš nám na international@skauting.sk!

ISCS 2023 – International Scout Camp Slovakia

Spoznávanie iných kultúr, rozvíjanie medzinárodnej spolupráce a vzájomného rešpektu sú jedny z hlavných poslaní svetového skautingu v 21. storočí. Okrem toho je to možnosť precvičiť si cudzí jazyk, ochutnať zaujímavé jedlá a vymeniť si skúsenosti z fungovania skautingu. Je čisto na dohode medzi tebou a zahraničnými skautmi, ako bude ich návšteva na vašom tábore prebiehať a ako sa budú zapájať do programu.

Ak ťa ponuka zaujala, vyplň tento krátky formulár so základnými informáciami a my ho pošleme zahraničným skautským skupinám, s ktorými vás potom prepojíme.

Belgickí skauti na tvojom tábore?

25 skautov vo veku 16-17 rokov z Belgicka hľadá slovenský zbor, s ktorým by mohli stráviť tábor počas budúceho leta (na Slovensku). Majú vlastné stany, no hľadajú táborisko (najlepšie s energiami) a ochotných skautov, ktorí sa neboja medzinárodného rozmeru skautingu. 

Pokiaľ ťa ponuka zaujala neváhaj nám napísať na international@skauting.sk

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.

Predsedníčka Zahraničnej rady do roku 2024
ZDIEĽAŤ