Zahraničné novinky 8/22

  Pozvánka, Zahraničie
1248

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Nájdi si svoje miesto na svetovom Jamboree!

Posledné miesta pre účastníkov na WSJ 2023!

Zostáva ešte posledných 6 miest pre účastníkov na svetové Jamboree do Južnej Kórei, tak neváhaj a uchmatni si to svoje! Viac miest sa otvárať nebude.

Kde: SaeManGeum, Južná Kórea

Kedy: 1. – 12. august 2023

Koľko: 1500€

Prihlásiť sa môžeš tu: https://forms.gle/qoWV5k3rxGTRA6s36 

Poď vypomáhať na WSJ 2023 ako IST! 

Chceš ísť do Kórei na Jamboree, no už nemôžeš byť účastník? Staň sa súčasťou International Service Team (IST) a zaži túto jedinečnú akciu na vlastnej koži z perspektívy organizátora! Už len pár miest zostáva voľných, tak nezaváhaj a poď zažiť akciu, na ktorú nikdy nezabudneš!

Koľko: 1500€

Prihlásiť sa môžeš tu: https://forms.gle/M1JSxbM9zGUpEFqK7

Vypomáhaj vo Faith and Belief Zone v spolupráci s ICCS! 

Pokiaľ ťa napĺňa príprava a realizácia aktivít spojených s duchovnom a náboženstvom táto ponuka je ako stvorená pre teba. Medzinárodná konferencia katolíckych skautov (ICCS) hľadá pomoc na WSJ 2023 do Faith and Belief zóny. 

Pre viac info píš na: barbora.mullerova@skauting.sk do 31.8.2022!

 

Registrácia na JOTA-JOTI je spustená! 

Aj tento rok sa môžeš stať súčasťou najväčšieho online Jamboree na svete, ktorého sa každoročne zúčastňujú viac ako 2 milióny skautov z vyše 150 krajín. Zapoj sa do aktivít, ktoré pre teba JOTI chystá a nadviaž nové skautské kontakty v zahraničí!

Kedy: 14. – 16. október 2022

Registrovať seba a svoj tím môžeš tu: https://www.jotajoti.info/ 

 

Registrácia na Jamboree Together23 do horného Rakúska otvorená! 

Sprav si výlet do krásnych rakúskych hôr na Jamboree, ktorého symbolom je výraz “TOGETHER”. Slovami organizátorov: “Po dvoch rokoch separácie a odlúčenia z dôvodu pandémie by sme radi spoločne naplánovali, zorganizovali a užili si skvelý skautský tábor v Salzkammergut.”

Kedy: 7. – 16. august 2023

Kde: Eggenberg/Berg im Attergau

Koľko: 320€

Viac info: https://www.together23.at/home-en/ 

Registrácia na Asia-Pacific Regional Scout Jamboree spustená! 

Pokiaľ chceš ísť do Bangladéšu na regionálne Jamboree, ktoré sa nesie v duchu osláv jubilea osamostatnenia tejto krajiny, napíš nám na international@skauting.sk

KISC oslavuje storočnicu a ty môžeš byť súčasťou!

Svetoznáme skautské centrum v Kanderstegu oslavuje storočnicu. Vezmi seba a svojich kamarátov na nezabudnuteľnú akciu  konajúcu sa v objatí dychberúcich Švajčiarskych Álp. 

Viac info nájdeš tu: https://2023.kisc.ch/events/welcome-to-the-centenary/ 

Foto: Andreas Thørring Bastrup

POZOR!

Páčia sa ti Zahraničné novinky? Pridaj sa do FB skupiny Medzinárodná dimenzia skautingu, kde budeš dostávať spoľahlivé informácie o príležitostiach v zahraničí každý týždeň.