Vykresli si svoj sen na 25. svetovom Jamboree 2023 v Južnej Kórei!

Pozvánka, Zahraničie

Osláv s Kórejskými skautmi storočnicu skautingu! Kórejská skautská asociácia bola založená v roku 1922, čo ju bude robiť takmer 100 rokov starou organizáciou. Všetkých pozývajú na Jamboree, kde okrem iného prebehnú aj oslavy tohto jubilea.

Draw your dream!

Toto heslo, ktoré je samotným jadrom akcie, naznačuje, že si každý príde na svoje. A to doslova! Je tvoj sen vodná zumba? Kajakovanie? Mukbang? Jóga či pretek so Švédmi? Všetky tvoje sny sa na 25. svetovom Jamboree môžu stať skutočnosťou! Stačí vyplniť tento formulár a všetci zažijú tvoj sen. No najlepšie je, že ty budeš môcť zažiť sny iných!

V kempovom mestečku v SaeManGeum sa nevyhneš výhľadu na more a budeš sa môcť pokochať aj krásnymi horami. Nachádza sa v tesnej blízkosti jedinečného národného parku Byeonsanbando, ktorý počas pobytu určite navštíviš!

Pár zaujímavostí o Kórejskom jamboree

• Program bude naozaj pre každého, od udržateľných zdrojov, cez rozvoj vedy a techniky, až po dobrodružstvá a tradície.
  • Jamboree sa bude konať v SaeManGeum v Južnej Kórei, kde sa po skončení Jamboree vytvorí úplne nové skautské centrum.
  • Toto miesto má rozlohu 10 km², zatiaľ čo miesto prvého svetového Jamboree malo iba 0,024 km².
  • Kórejská skautská asociácia usporiadala jedno ďalšie svetové skautské jamboree, 17. jamboree v roku 1991. Tejto akcie sa zúčastnili aj Československí skauti pod skautskou organizáciou – prvýkrát od roku 1947.
  • 17. svetové jamboree bolo prvým svetovým jamboree, ktoré zahŕňalo Global Development Village (GDV), ktorá je teraz charakteristickým znakom svetových skautských podujatí. GDV učí skautov o globálnych problémoch a ako pracovať na vytváraní lepšieho sveta.

Info pre teba

• Kto: účastníci (narodení medzi 22.7.2005 a 31.7.2009), IST (18+ počas jamboree)
  • Kde: SaeManGeum, Južná Kórea
  • Kedy: 1. — 12. august 2023
  • Koľko: účastnícky poplatok 450€ + cestovné
  • Pozri si video upútavku.
  • Sleduj stránku facebook.com/SLOVAKcontingent, pretože prihlasovanie bude spustené už v decembri!

V prípade otázok sa nám ozvi na international@skauting.sk a nezabudni sledovať novinky aj na: www.2023wsjkorea.org.

Predsedníčka Zahraničnej rady