Zahraničné novinky 11/2021

Pozvánka, Zahraničie

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Stredoeurópske jamboree 2022 (CEJ22)

Už teraz premýšľaš, kam by si vycestoval budúce leto? Ešte si nikdy nebol na medzinárodnej akcii a netrúfaš si ísť hneď na svetové jamboree? Potom je CEJ presne pre teba.

Stredoeurópske jamboree sa po 4 rokoch opäť vracia do krajín Vyšehradskej štvorky. Jediná medzinárodná akcia, kde si zlepšíš angličtinu, ale zvládneš sa dohovoriť aj po slovensky. Zober svoju družinu a vyberte sa s ďalšími 1000 skautami z Čiech, Poľska, Maďarska a Slovenska spoznávať medzinárodnú dimenziu skautingu.

• Kde: Praha, výstaviště Holešovice, Česko
  • Kedy: 2. — 12. august 2022
  • Kto: účastníci (14 – 17 rokov počas jamboree), IST (18+ počas jamboree)
  • Koľko: účastníci – 230€ (cena sa môže znížiť), IST – 114€

Prihlás sa už teraz vyplnením FORMULÁRA.

Ak ťa táto ponuka zaujala a máš otázky, ozvi sa na barbora.mullerova@skauting.sk. Pre viac info sleduj FB stránku – www.facebook.com/cej2022sk.

Svetové jamboree 2023 Kórea

Už po 25-krát sa uskutoční svetové jamboree a ty môžeš byť pri tom! Ak máš zatiaľ prázdny kalendár na leto 2023, tak čítaj ďalej.

• Kto: účastníci (14 – 17 rokov počas jamboree), IST (18+ počas jamboree)
  • Kde: SaeManGeum, Južná Kórea
  • Kedy: 1. — 12. august 2023
  • Koľko: účastnícky poplatok 450€ + cestovné

Pokiaľ ťa táto ponuka zaujala, tak sa môžeš ozvať na mail international@skauting.sk alebo sledovať skupinu Medzinárodná dimenzia na FB. Bližšie info a prihlasovanie spustíme čoskoro!

ISCS – International Scout Camp Slovakia

Spoznávanie iných kultúr, rozvíjanie medzinárodnej spolupráce a vzájomného rešpektu sú jedny z hlavných poslaní svetového skautingu v 21. storočí. Okrem toho je to možnosť precvičiť si cudzí jazyk, ochutnať zaujímavé jedlá a vymeniť si skúsenosti z fungovania skautingu. Je čisto na dohode medzi tebou a zahraničnými skautmi, ako bude ich návšteva na vašom tábore prebiehať a ako sa budú zapájať do programu.

Ak ťa ponuka zaujala, vyplň tento krátky formulár so základnými informáciami a my ho pošleme zahraničným skautským skupinám, s ktorými vás potom prepojíme.

Deadline: 31.12.2021

Staň sa súčasťou projektu Solidarity Corps

WOSM zháňa 3 dobrovoľníkov, ktorí by pracovali z Bruselu na rôznych pozíciách pre projekt European Solidarity Corps Programme. Dátum začiatku je 1.1.2022 a koniec 31.12.2022.

Toto sú voľné pozície:

• Advocacy and Communications
  • Events Management and Fundraising
  • Scouting Development

Ak by ste radi vycestovali do zahraničia, spoznali skauting na európskej úrovni, získali zaujímavé životné skúsenosti a schopnosti, určite to vyskúšajte!

Detailné informácie nájdete tu: INFO

Pri posielaní prihlášok do Bruselu nezabudnite dať na kópiu náš kontaktný e-mail international@skauting.sk. Ak by ste potrebovali pomoc, určite sa nám ozvite.

Kandersteg staff tím hľadá posily

Ako sa skautské aktivity pomaly vracajú do pôvodných koľají, tak aj skautské centrá obnovujú svoju činnosť. V Kanderstegu je aktuálne viacero voľných pozícií, ktoré majú rôznu dĺžku trvania a rôzne podmienky. Viac info sa dozviete na ich webovej stránke a tu je ich zoznam:

•  Reception Assistant
  •  Programme Director
  •  Programme Administration Manager
  •  Internal Services Director
  •  Shop Manager
  •  House Assistant
  •  Catering Assistant

Pri posielaní prihlášok nezabudnite dať na kópiu náš kontaktný mail international@skauting.sk. Ak by ste potrebovali pomoc, určite sa nám ozvite.

Bundeslager – Nemecké národné Jamboree

Vyskúšajte si stanovanie v povestných nemeckých čiernych jurtách a zúčastnite sa veľkej medzinárodnej akcie pre 5500 účastníkov.

V prípade záujmu kontaktujte international@skauting.sk.

WSiJ  West Sussex International Jamboree

Každých 5 rokov sa koná toto medzinárodné jamboree. Pripravte pre svoju družinu nezabudnuteľný zážitok a vyberte sa objavovať Spojené kráľovstvo!

• Kedy: 6. — 13. august 2022
  • Kde: Ardingly, West Sussex, Spojené kráľovstvo
  • Info: https://wsij.org.uk/

V prípade záujmu kontaktujte international@skauting.sk.

Roverway 2024

Na svetovej konferencii sa určilo miesto nadchádzajúceho Roverway a je ním Nórsko. Toto je len malý teaser, viac info sa dozviete v pravý čas.

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu