Stredoeurópske jamboree je späť!

  Pozvánka, Zahraničie
1059

Ešte nevieš, čo s budúcim letom? Chcel by si vyraziť do zahraničia a spoznať nových skautských kamošov? Potom čítaj ďalej, lebo stálica medzinárodných skautských akcií sa po štvorročnej pauze vracia a ty môžeš byť pri tom!

O čo ide?

Central European Jamboree – medzinárodná akcia, ktorá sa koná každé dva roky v inej krajine Vyšehradskej štvorky. Tento kolotoč začal v roku 1931 v Čechách, kde sa uskutočnilo tzv. Slovanské jamboree. Vtedy sa na jednom mieste zišlo cez 15 000 skautov zo slovanských krajín, aby spolu oslávili 20 rokov československého skautingu. Bol to taký úspech, že sa o štyri roky stretli znova, tento raz v Poľsku. Po obnovení našich skautských organizácii sa v roku 1997 podarilo túto tradíciu obnoviť a odvtedy sa koná pravidelne.

Prečo sa zúčastniť?

Stredoeurópske jamboree je skvelou príležitosťou, ako pričuchnúť k medzinárodnej dimenzii skautingu. Ak si ešte nikdy nebol na zahraničnej akcii, CEJko je pre teba ako stvorené. Budeš mať možnosť stretnúť skautov nie len zo strednej Európy a pokiaľ sa obávaš, že tvoja angličtina nie je dostatočne plynulá, neboj. Je pravda, že na CEJku bude dosť priestoru sa v angličtine zlepšiť, avšak stále sa zvládneš dohovoriť aj po slovensky. Jednou z najväčších výhod je, že sa jamboree koná skoro za humnami a nemusíš precestovať celé dni. Tentokrát sa totiž CEJ vracia do Čiech a to priamo na miesto, kde všetko začalo – do Prahy.

  • Kde: Praha, výstaviště Holešovice, Česko
  • Kedy: 2.-12.8.2022
  • Kto: účastníci vo veku 14 – 17 rokov (počas Jamboree) a IST vo veku 18+
  • Koľko: účastníci – 230€ (cena sa môže znížiť) a IST – 114€

Je jedno, či chceš ísť ako účastník, alebo ti už nesedí vek a pôjdeš ako IST. Osobne som bola na poslednom CEJku v Čechách a stálo to za to. Nepochybujem, že toto bude rovnaká pecka! Ak teda máš v auguste čas a chuť, pridaj sa k slovenskému kontingentu, neoľutuješ.

Prihlasovanie spúšťame začiatkom októbra, tak neváhaj!

Členka Náčelníctva pre oblasť Hierarchia, Procesy a Dokumenty
ZDIEĽAŤ