Zahraničné novinky 3/2020

Pozvánka, Zahraničie

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

SCOUTMOOT

ScoutMoot v Írsku bude už o rok a máš možnosť sa prihlásiť už teraz za zvýhodnenú cenu! Zaži svetový skauting, kultúru, prírodu a dobrodružstvo roveringu na vlastnej koži!

Pre viac informácií sleduj facebook kontingentu alebo napíš mail na scoutmoot@skauting.sk

WATRA 2020

• Dátum: 17 – 30.8.2020
  • Miesto: Poľsko
  • Suma: 125 PLN
  • Pre koho? účastníci 16 – 21 (patroly po 5 – 10 ľuďoch a každá má aspoň jedného zodpovedného 18+ človeka)

Wędrownicza Watra je každoročný event pre rangerov a roverov. Účastníci najprv 9 dní putujú, spoznávajú rôzne zákutia Poľska, ich kultúru a krásy… a potom sa všetci stretnú v spoločnom kempe v Lgiń, kde budú pripravené workshopy, diskusie, rôzne aktivity a hry.

Ak vás ponuka zaujala a hľadáte ďalšie info, kontaktujte international@skauting.sk.

Synergy Jamboree

• Dátum: 8 – 10.5.2020
  • Miesto: Varšava
  • Suma: 10€

Tisícky skautov sa stretnú vo Varšave, aby sa spoznali, oslávili jednotu a užili si toho správneho skautského ducha. Popritom sa budú vzdelávať v téme enviro na družinovkách.

Program bude pozostávať z mestskej hry, workshopov, diskusií, koncertu a večerných aktivít.

5th Hellenic National Jamboree 2020

• Dátum: 22 – 30.8.2020
  • Miesto: Asprovalta, Grécko
  • Suma: 175€ účastníci, 150€ IST
  • Pre koho? účastníci 11 – 15 rokov, dospelí patrol leadri a IST

Grécki skauti organizujú národné jamboree pri oslavách 110teho výročia ich organizácie a otvárajú brány aj zahraničným skautom. Buďte pri tom!

Nomads Camp Kazakhstan

• Dátum: 13 – 19.7.alebo 20. – 26.7 alebo 27.7 – 2.8. 2020
  • Miesto: Akkol (cca 100km od Astany)
  • Suma: 300€
  • Pre koho? účastníci 13 – 25 rokov, dobrovoľníci 18 – 35 rokov

Možnosť spoznať Kazašské tradície, kultúru a vyskúšať ich pohostinnosť. Skúsite si nomádsky život, či spanie v jurtách.

Švajčiarske národné Jamboree v lete 2021

• Dátum: 24.7 – 7.8.2021
  • Miesto: údolie Goms

V lete 2021 organizujú švajčiarski skauti (Mouvement Scout de Suisse – MSdS) národné Jamboree pre 25000 účastníkov a aj vy môžete byť jeho súčasťou. Poraďte sa s družinou a začnite si už teraz plánovať výlet, stačí, ak sa pozbierate patrola 7 ľudí vo veku 10-14 alebo 14-17 PLUS patrol leader (18+).

Viac info nájdete v novinkách už čoskoro.

CALL FOR TREASURER

The Europe Region WAGGGS is currently looking for a treasurer for a mandate of 3 years. You will find the call and all the related instructions to apply on Mobilize and attached here.

Deadline for applications is 12:00 CET on 4 May 2020.

Please do not hesitate to share it among your own contacts so we can offer more people the possibility to apply!

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu