Zahraničné novinky 2/2020

  Pozvánka, Zahraničie
570

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

SCOUTMOOT

Prihlasovanie na svetový ScoutMoot v Írsku spustené! Nezmeškaj zvýhodnenú prvú vlnu prihlasovania. Pre viac informácií sleduj facebook kontingentu alebo napíš mail na scoutmoot@skauting.sk

Deň zamyslenia

Deň zamyslenia je už za rohom. Ukážky z balíčka aktivít si môžete prečítať v článku Ste zvedaví na tohtoročné aktivity ku Dňu zamyslenia? Máme pre vás ukážku.

Švajčiarske národné Jamboree v lete 2021

  • Dátum: 24.7 – 7.8.2021
  • Miesto: údolie Goms

V lete 2021 organizujú švajčiarski skauti (Mouvement Scout de Suisse – MSdS) národné Jamboree pre 25000 účastníkov a aj vy môžete byť jeho súčasťou. Poraďte sa s družinou a začnite si už teraz plánovať výlet, stačí, ak sa pozbierate patrola 7 ľudí vo veku 10-14 alebo 14-17 PLUS patrol leader (18+).

Viac info nájdete v novinkách už čoskoro.

EDD 2020 Young Leaders Programme

  • Dátum: 9. – 10.6.2020
  • Miesto: Brusel
  • Deadline: 21.2.2020

Each year, the Young Leaders Programme gives young changemakers from around the world the opportunity to have their voices heard at the European Development Days (EDD).

We are calling all young, passionate changemakers aged 21-26 to apply. The European Commission will select 17 applicants to represent the youth population and its powerful influence at the EDD, and these young leaders will have the opportunity to speak in high-level panels about a topic they are passionate and knowledgeable about.

This year’s EDD overarching thread is: “The Green Deal for a Sustainable Future” and it will be framed by two major themes: “A Green Economy for Nature and People” and “Protecting Biodiversity and People”.

Avatar
tajomníčka Rady pre rozvoj a Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ