Zahraničné novinky 11/2019

Zahraničie

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

SCOUTMOOT

Prihlasovanie na svetový ScoutMoot v Írsku spustené! Nezmeškaj zvýhodnenú prvú vlnu prihlasovania. Pre viac informácií sleduj facebook kontingentu alebo napíš mail na scoutmoot@skauting.sk.

ISCS – Medzinárodné tábory na Slovensku

Ak by ste chceli spestriť váš tábor zahraničnou návštevou, prihláste sa vyplnením tohoto formulára.

Európske Jamboree 2020 – prihlás sa ešte dnes!

Už len mesiac a kúsok máš na to, aby si sa prihlásil ako staffák na Európske Jamboree. Je to ideálna príležitosť, ako zažiť zahraničný skauting svetovej úrovne. Poď na to!

• Cena pre IST: 300€
  • Deadline prihlasovania IST: 31.12.2019
  • Viac info sa dočítaš na www.ej2020.sk alebo fb.me/ej2020sk. Môžeš nám rovno napísať aj na team@ej2020.sk

Deň zamyslenia

Aj tento rok máme pre vás pripravený balíček aktivít. Zatiaľ ho máme v angličtine, no poctivo pracujeme na jeho preklade. Ak je medzi vami záujemca, čo by nám s prekladom rád pomohol, píšte na international@skauting.sk.

• Viac info o samotnom Dni zamyslenia očakávajte už čoskoro.

Intercamp

Môžete medzi svojimi družinami rozšíriť info o Intercampe, pretože už v decembri spustíme prihlasovanie na akciu. Jedná sa o také mini-Jamboree, pre pár vybraných krajín, ktoré sa uskutočňuje počas školského roka, s neodolateľnou atmosférou a prijateľnou cenou.

• Dátum: 29.5 – 1.6. Avšak treba brať do úvahy cestu a výlet, ktorý je naplánovaný. Preto radšej rátajte s dátumom 26.5 – 2.6
  • Miesto: Quex Park so slávnou Waterloo Tower, patriaci mestu Birchington-on-Sea, Veľká Británia
  • Cena: približne 200€ (v cene je cesta, strava, ubytovanie, materiál)
  • Viac info bude čoskoro na webe.

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu