16. WOSM & WAGGS konferencia

  Zahraničie
251

Koncom augusta sa delegácia zo Zahraničnej rady vyberie na pár dní do chorvátskeho Splitu. Nemyslite si však, že sa idú váľať k moru. 

Nie, zrejme nebude čas na vylihovanie na pláži. Škoda. Po troch rokoch sa totiž Slovensko opäť zúčastní Európskej skautskej konferencie spolu s delegátmi z ostatných európskych krajín. Na jednom mieste bude súčasne prebiehať 23. Európska konferencia WOSM a 16. Európska konferencia WAGGGS. Delegáti zo všetkých krajín budú hodnotiť posun regiónu za posledné 3 roky a zároveň budú prerokovávať novú svetovú stratégiu a jej adaptáciu v našom regióne.

Najdôležitejšou súčasťou budú voľby nových členov do európskej skautskej komisie, ktorá povedie región v najbližších troch rokoch. Zo Slovenska ani Čiech nekandiduje nik, najbližšie nám sú 2 kandidáti z Poľska. Uvidíme, kto sa nakoniec do komisie dostane.

O priebehu konferencie, jej výsledkoch a možno nejakých vtipných zážitkoch budeme informovať v septembri. Držte nám palce, nech dobre zvolíme komisiu a hlavne nech sa stihneme aspoň raz hodiť do mora 😊.

Avatar
Zástupkyňa komisára pre WOSM a koordinátorka 1. kruhu Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ