Baltické skautské dobrodružstvo

  Zahraničie
1128

Scout Valley, prvé skautské centrum a kemping v Litve, sa nachádza v malej obci Sukiniai a je obklopený krásnou divokou prírodou, lesmi, krajinami, potokom a množstvom zaujímavých miest. Len 8 km odtiaľ sa nachádza jazero Žirnajai, kde centrum organizujeme vodácke aktivity. Táborisko vie poňať 250 táborníkov a ďalších 20 roverov by sa zmestilo do budov nachádzajúcich sa v tábore. Aby ste si nemuseli so sebou brať celú výbavu, centrum prenajíma tábornícke vybavenie. Cena za táborenie je od 4€ na deň.

Scout Valley ponúka vodácke aktivity, pripravuje skautské tábory pre rôzne vekové kategórie, niekoľko programov dobrodružného vzdelávania a rôzne iné aktivity v prírode: široká ponuka túr, lukostreľba, bushcraft, plachtenie a veslovanie atď. Špecialitou centra sú “honby za pokladom” (trasure hunts) v rôznych variantoch: zem, voda, močiare, a survivalová verzia až do 3 dní s rôznymi úrovňami prispôsobenými vekovým kategóriám. Všetky tieto aktivity sú zamerané na rozvoj praktickych zručností, skupinových väzieb a podpory tímu. Ďalším veľmi zaujímavým aspektom tohto centra je, že skautské tábory sú otvorené aj neskautom, aby sa mohli mladí ľudia zoznámiť so skautingom a vzdelávať sa v neformálnom prostredí.

Scout Valley je súčasťou aktívneho ekologického spoločenstva. Ekologické a environmentálne otázky sú veľmi dôležitou súčasťou denného fungovania centra, keďže vytvárajú vlastnú elektrickú energiu, využívajú dažďovú vodu, kompostujú toalety, recyklujú a budujú udržateľné domy.

O toto skautské centrum sa starajú Litovskí dobrovoľníci spolu s EVS (European Voluntary Service) dobrovoľníkmi. Ty sa môžeš stať taktiež jedným z nich. Prihlásiť sa dá na turnus od 2 do 12 mesiacov. Ako dobrovoľník sa budeš podieľať na dennom chode centra, viesť aktivity a asistovať pri organizovaní podujatí Litovskej Národnej Skautskej Organizácie.

  • viac informácii o centre, možnostiach ubytovania a dobrovoľníctva nájdeš na www.skautuslenis.lt, www.fb.com/skautuslenis
  • v prípade záujmu o viac informácii nás kontaktuj na international@skauting.sk