Skautské centrum u susedov

  Zahraničie
1553
Foto: Kaprálův mlýn 

Kaprálův mlýn sa nachádza u našich susedov, v Českej republike neďaleko mesta Brno, v jednej z najcennejších častí chránenej krajinnej oblasti Moravský kras. Vďaka podpore štrukturálnych fondov EÚ prešlo centrum v rokoch 2011-2012 kompletnou rekonštrukciou, čo umožnilo vybudovanie ekologicky šetrného centra (konštrukcia nízkoenergetických stavieb, solárne panely, tepelné čerpadlá, rekuperácia odpadových vôd a vzduchu).

Kaprálův mlýn sa dnes teší označeniu SCENES – ocenenie pre skautské centrá excelentnosti pre prírodu a životné prostredie. Poslaním centra je vychovávať deti a mládež k láske a úcte k prírode, rozvíjať znalosti, zručnosti a postoje, ktoré vedú k environmentálne uvedomelému správaniu.

Kaprálův mlýn má kapacitu 61 lôžok v objekte a ďalších 100 skautov sa zmestí na táborisko. Centrum je otvorené celoročne a ponúka množstvo programov zameraných na spoznávanie prírody a ekologické správanie prostredníctvom výletov, exkurzií a workshopov. Taktiež nechýbajú dobrodružnejšie aktivity ako aquazorbing, zlaňovanie, či návšteva jaskyne.

Výprava na Mlýn

Ak chceš so svojimi skautmi/rangermi/rovermi vycestovať za hranice, ale máte na to len víkend, výprava na Mlýn môže spestriť tradičné výpravy. Spoznajte nový kraj a prírodu, preskúmajte neďalekú jaskyňu Netopýrka, zapojte sa do eko workshopov, obzrite si ekologické vychytávky centra a vychutnajte si čas v komunite medzinárodných dobrovoľníkov. Jedinečný víkend hneď za rohom!

Staň sa dobrovoľníkom na mlýne

Momentálne hľadá centrum dobrovoľníkov na roky 2019 a 2020. Dobrovoľníci sa starajú o prevádzku centra a jeho ďalší rozvoj, vedú aktivity pre hostí, starajú sa o táborisko a záhradu a samozrejme dbajú na to, aby hostia mali čo najlepší pobyt. Možnosti dobrovoľníctva sú nasledovné:

  • 6 mesiacov od marca apríla 2019
  • 12 mesiacov od septembra 2019
  • 6 mesiacov od marca apríla 2020

Ak by si mal  záujem prihlásiť sa na tieto dobrovoľnícke pozície tak pošli svoj životopis na volunteer@kapraluvmlyn.cz.

Viac informácii o centre, možnostiach ubytovania a dobrovoľníčenia nájdeš na:

V prípade záujmu o viac informácii nás kontaktuj na international@skauting.sk.