Zahraničné novinky 1/2018

  Pozvánka, Zahraničie
463

Aktuálny zoznam skautských zahraničných príležitostí, ktoré ponúkajú možnosť spoznať svet a skauting po celom svete.

HĽADÁME

Európske Jamboree zháňa šéfa kontingentu!

Dátum: leto 2020
Miesto: Gdansk, Poľsko

Potom, ako Poliaci prehrali súťaž o organizáciu svetového Jamboree a prípravy mali už rozbehnuté, sa rozhodli, že nebudú svojim talentom a nápadmi len tak mrhať a zorganizujú Európske Jamboree pre 20 000 skautov. Veľmi sa na neho tešíme a vraj sa máme načo. Predpokladaná cena je 500 – 600€

Prihlasovanie: vyplň formulár (prihlasovanie účastníkov má ešte čas)
Kontakt: international@skauting.sk

ZAHRANIČIE DOMA

Zahraniční hostia vedia spestriť program každého tábora. Prihláste sa na hosťovanie aj vy!

Vďaka programu International scout camps in Slovakia (ISCS) máte aj tento rok možnosť prijať na svoje tábory zahraničných hostí. Ak sa vám zdajú zahraničné akcie príliš drahé, toto je ideálna možnosť, ako zažiť zahraničný rozmer skautingu na domácej pôde. Z minulých rokov máme pozitívne skúsenosti, neváhajte a vyskúšajte to aj vy.

Prihlasovanie: POZOR LEN do 31.1.2018 vyplnením formulára
Kontakt: barbora.mullerova@skauting.sk

Medzinárodný Deň zamyslenia

Dátum: 22. 2. 2018

Aj tento rok si na deň zamyslenia pripomenieme výročie narodenia našich zakladateľov (Roberta a Olave Baden-Powellovcov) a spojíme sa z 10timi miliónmi skautov a skautiek na celom svete. Samozrejme možností ako sa zapojiť je viacero: skontaktovať sa so skautmi zo zahraničia, vyrobiť darček pre inú družinu, alebo si plniť výzvu z balíčka aktivít, ktoré nájdete na našej stránke www.skauting.sk koncom januára. Témou tohtoročnej výzvy je “VPLÝVAJ!“. Pretože všetko čo robíme má vplyv na našich členov, ľudí okolo nás, životné prostredie dokonca celý svet. Tak neseďte doma a vplývajte. Navyše po splnení WAGGGS výzvy máte možnosť získať jedinečnú nášivku ku Dňu zamyslenia! (nášivky pre svoju družinu / oddiel môžete objednávať TU)

Kontakt: international@skauting.sk

EURÓPA

Central European Jamboree 2018!

Každé dva roky si krajiny Vyšehradskej štvorky (Poľsko, Česko, Maďarsko, Slovensko)predávajú štafetu v hosťovaní Stredoeurópskeho Jamboree. Tento rok sa bude konať 28.7. – 4.8. 2018 v krásnom Maďarsku, konkrétne na ostrove Szalki Sziget. Nenechajte si to ujsť!

Téma tohto stretnutia je: „Scouting on new waves!“
Viac informácii na: www.fb.com/CEJ2018SVK
My sme tiež už spustili online registráciu na www.jamboree.sited.sk/cej2018
Tak neváhajte a poďme zmeniť svet spoločne!

Prihlasovanie na Polish National Jamboree

Dátum: 6. -16. 8. 2018
Miesto: Gdansk

Chceš zažiť atmosféru Jamboree, ale do Macedónska to máš ďaleko? Je tu výhodná a originálna „náhrada“ u našich susedov. Zažiješ dobrodružstvo, skautského ducha Jamboree v Európskom rozmere a spoznáš skvelých ľudí. Tak neváhaj a kontaktuj Tarhoňu!

Linky

Kontakt: Tarhoňa international@skauting.sk

Prihlasovanie na Roverway 2018 už len do konca januára!

Dátum: 23.7 – 2.8.2018
Miesto: Holandsko

Vieš hrať na gitare, akordeóne, flaute alebo pekne spievaš? Dobre vyzeráš v kroji? Staň sa súčasťou slovenského kontingentu a pomôž Foxovi prezentovať našu krajinu tak, aby na nás nikto nezabudol! Že hráš iba na nervy a kroj ti nejde k očiam? Nevadí, prispej svojou prítomnosťou a dobrou náladou!

Okrem akcie Roverway, ktorá už je zážitkom sama o sebe bude pre záujemcov nasledovať spoločné putovanie po Beneluxe pod vedením domáceho sprievodcu Foxa.

Linky: www.roverway2018.nl/en/about
Prihlasovanie: vyplňte formulár do 31.1.2018
Kontakt: Fox gcremer@alumni.ulg.ac.be

12te Jamboree v Macedónsku

Dátum: 14.7 – 22.7.2018
Miesto: Skrebatno – Ohrid, Macedónsko

Formuje sa kontingent na Jamboree v Macedónsku a aj vy môžete byť jeho súčasťou! Ak máte medzi 11 a 18 rokmi, prihláste sa ako účastník. Ak máte viac ako 18 rokov, prihláste sa ako staffák (IST). Letenky do Macedónska nie sú drahé a účastnícky poplatok neprevyšuje 100€, je to ideálna šanca zažiť si Jamboree za nízku cenu. V prípade záujmu kontaktujte Tarhoňu, ktorá vám poskytne dodatočné informácie.

Linky: www.fb.com/12thMacedonianJamboree
Kontakt: Tarhoňa international@skauting.sk

INÉ

Staň sa dobrovoľníkom v skautskom centre v Južnej Kórei

Dátum: 2.4 – 1.6. 2018 alebo September – November (presné dátumy sa potvrdia neskôr)
Miesto: Suncheon Asia Pacific Scout Center

Ak vás fascinuje kórejská kultúra, nenechajte si ujsť príležitosť stať sa dobrovoľníkom v skautskom centre v Sunčchone. Stačí spĺňať 3 podmienky: mať medzi 18 a 30 rokmi, byť aktívnym dobrovoľníkom v SLSK a vedieť sa dorozumieť po anglicky.

Prihlasovanie: pre jarný termín je nutné prihlásiť sa do 5.1.2018 a pre jesenný 1.5.2018
Kontakt: v prípade záujmu o jarný termín kontaktuje ASAP Tarhoňu na international@skauting.sk

International camp staff program (ICSP) – Staň sa počas leta 2018 staffákom v skautskom tábore v USA a zaži pravú Ameriku!

Podmienky: vek 18-30 rokov, znalosť angličtiny, dostatok voľného času počas leta (minimálne 6 týždňov), schválenie od Zahraničnej rady

Získaš výnimočnú skúsenosť, ktorá ťa posunie ďalej: zistíš ako funguje skauting vo svete, naučíš sa lepšie po anglicky, nájdeš si nových kamarátov… A to všetko v podstate zadarmo, lebo vreckové z tábora často pokryje náklady na letenku.

Pozor novinka: V prípade, že ti vreckové z tábora nepreplatí náklady na letenku a víza, tak ti chýbajúcu čiastku preplatíme.

Linky: www.icsp.skauting.sk
Prihlasovanie: do 31.1.2018
Kontakt: Marcel Selecký (Selec) bsa@skauting.sk

Avatar
tajomníčka Rady pre rozvoj a Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ