Jesenné časopisy vo vašich schránkach

  Ústredie
1756

Už v priebehu tohto týždňa (45. týždeň roku 2015) sa môžete tešiť na najnovšie jesenné čísla časopisov Džungľa, Skaut a Médium, ktoré si budete môcť nájsť vo svojich poštových schránkach.

V jesennom Skautovi sa dočítate na čo všetko myslieť a na čo nezabudnúť pri plánovaní družinovej výpravy. Predstaví sa vám aj ďalšia sada nových odboriek (hráč spoločenských hier a genealóg) a výziev (Uzol dobrého skutku a Knižnica). Pozrieme sa aj na resumé skautských akcií ostatného obdobia. Môžete sa tešiť na reportáž z Radcovského fóra, Aqua 2015, osláv 25. výročia 26. zboru, či štyri strany zážitkov z 23. svetového Jamboree v Japonsku. V skautskej tematike uzavrieme šesť oblastí rozvoja práve sociálnym rozvojom. Nebudú chýbať ani obľúbené zaujímavosti, recepty a súťaže.

Vie niekto povedať, aký bude skauting o 20, či 50 rokov? Vieme, aký bol, aký je a na základe vzájomného porovnania môžme začať dedukovať akým smerom sa bude ďalej vyvíjať.  Práve toto je hlavnou témou jesenného čísla Média, kedy si v ankete s našimi oldskautami zaspomíname na to ako to bolo kedysi a v kontraste sa zasa pozrieme či je skauting pripravený pre 21. storočie.

Najmenší sa v jesennom čísle Džungle inšpirujú tipmi na aktivity a kuchyňou tejto sezóny. Naučia sa ako byť pripravený a kamarát s bezpečnostnými zásadami pri bicyklovaní a získajú praktický návod ako sa stať rytierom. Princezné si zasa podľa foto návodu môžu vyrobiť malé strašidielka.

skaut-casopisy-jesen-2015-2

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen SLSK nárok na časopis podľa svojho veku (od aktuálneho čísla) – v rámci registrácie a automaticky.

Vek 0 – 11 rokov > časopis Džungľa
Vek 12 – 17 rokov > časopis Skaut
Vek 18 + > časopis Médium

Všetky časopisy vychádzajú 4x / rok, vždy podľa aktuálneho ročného obdobia. Takisto dostane každý vodca okrem toho svojho Média aj Skauta / Džungľu, ak šéfuje vlčiackemu alebo skautskému oddielu.

Ukážka: jesenné čísla 2014 – Džungľa, Skaut, Médium

Objednanie ďalších časopisov

Ak máte záujem doobjednať si viac kusov časopisu, ktorý dostávate, prípadne chcete okrem toho odoberať aj iný typ, môžete tak spraviť jednoducho – objednať si ich priamo na Ústredí.

Čo k tomu potrebujete?

Napísať na ustredie@skauting.sk nasledovné:

  • o aký časopis máte záujem
  • koľko kusov z daného časopisu by ste chceli
  • svoje údaje (meno, priezvisko, adresa na doručenie časopisu)

Príspevok za jeden ročník časopisu pre člena SLSK je vo výške minimálne 4€.
Príspevok za jeden ročník časopisu pre osobu, ktorá nie je členom SLSK je vo výške 8€.

Kompletné informácie o objednávke časopisov nájdete na www.skauting.sk.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ