Letné čísla časopisov na ceste k vám

  Ústredie
1766

V priebehu budúceho týždňa (25. týždeň roku 2015) si budete môcť nájsť vo vašich poštových schránkach najnovšie, letné čísla časopisov Džungľa, Skaut a Médium.

Letné číslo Skauta nadviaže na predstavovanie nových odboriek a výziev. Tentokrát sa môžete tešiť na odborku jazdca, fyzika a znalca náboženstiev. Z výziev to sú zasa Biely štít a Modrý život. Na konci mája sa uskutočnil ďalší ročník Družiny roka. Prečítajte si ako to počas finálového víkendu vyzeralo. Súčasťou je aj rozhovor s družinou Čiernych vlkov – novou Družinou roka 2015. Táborovej téme sa venujeme v článkoch Tábor sa už blíži, 8 krátkych hier, ktoré spestria tábor a 5 tipov ako si spestriť tábor. Nechýbajú recepty hlavolamy, súťaže a obľúbené zaujímavosti.

Prichádza leto a s ním pochopiteľne aj čas táborov. Práve preto sa táborovej problematike sa vo veľkom rozsahu venujeme v letnom čísle Média z rôznych uhlov. Viete ako zapojiť deti do vytvárania pravidiel? Alebo čo by mal dobrý táborový vodca vedieť? Poradíme vám 7 tipov, aby váš táborový program fičal. V šesť stranovom rozhovore zasa budeme mať možnosť spoznať nového riaditeľa ústredie. Rozšírené 52 stranové číslo prináša toho omnoho viac.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen SLSK nárok na časopis podľa svojho veku (od aktuálneho čísla) – v rámci registrácie a automaticky.

Vek 0 – 11 rokov > časopis Džungľa
Vek 12 – 17 rokov > časopis Skaut
Vek 18 + > časopis Médium

Všetky časopisy vychádzajú 4x / rok, vždy podľa aktuálneho ročného obdobia. Takisto dostane každý vodca okrem toho svojho Média aj Skauta / Džungľu, ak šéfuje vlčiackemu alebo skautskému oddielu.

Jesenné čísla 2014 – Džungľa, Skaut, Médium

Objednanie ďalších časopisov

Ak máte záujem doobjednať si viac kusov časopisu, ktorý dostávate, prípadne chcete okrem toho odoberať aj iný typ, môžete tak spraviť jednoducho – objednať si ich priamo na Ústredí.

Čo k tomu potrebujete?

Napísať na ustredie@skauting.sk nasledovné:

  • o aký časopis máte záujem
  • koľko kusov z daného časopisu by ste chceli
  • svoje údaje (meno, priezvisko, adresa na doručenie časopisu)

Príspevok za jeden ročník časopisu pre člena SLSK je vo výške minimálne 4€.
Príspevok za jeden ročník časopisu pre osobu, ktorá nie je členom SLSK je vo výške 8€.

Kompletné informácie o objednávke časopisov nájdete na www.skauting.sk.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ