Jesenné čísla skautských časopisov vo vašich schránkach

  Ústredie
2316

Už dnes si môžete nájsť najnovšie čísla časopisov Džungľa, Skaut a Médium vo vašich poštových schránkach.

Nový skautský rok sa nám rozbehol ani nevieme ako a september je za nami. Skautské družiny sa už svižne rozbiehajú a roverské patroly štartujú po náročnom lete do nových výziev. A presne túto situáciu sa snažíme v jesenných časopisoch reflektovať. Tipy a rady v Médiu ako si získať nového člena do družiny, či oddielu, ako ho aj udržať a nestratiť, či ako pracovať s rovermi, aby boli pre oddiel užitoční. Vedeli ste, že existujú ľudia, ktorím skauting jednoducho povedané nesadne? V Médiu na 7 strane sa dozviete, čo s tým. Jeseň je aj obdobím náborov, no zrealizovať úspešný nábor je hotová veda…

Časopis Skaut zasa ponúka širokú programovú ponuky spoločne s radami na program pre skautské družiny. Tip na jesenný výlet do divočiny a recepty na maškrty, ktoré sa na takom výlete určite hodia. Zaspomíname si tiež na krásne táborové časy, tak ako to videla a zažila Agátka z Trstenej, ktorú už iste poznáte z jej videí. Heslom skautov je byť pripravený, takže niečo aj o tom.

Džungliaci sa zasa môžu tešiť na zdravú výživu, záhady minulosti, pokusy, či táborovú fotogalériu. Naučia sa vyrábať šiškové sovičky, jesenné svietniky a dozvedia sa ako si urobiť odborku objaviteľa ľudovej slovesnosti a poznávať pochodové značky. Viete, ktorý strom je najkrajší v chotári, alebo ako je to s emóciami? Čítajte jesennú Džungľu a dozviete sa.

Jesenné čísla – Džungľa, Skaut, Médium

Analýza efektivity  vodcovských lesných škôl v Médiu.

Komunikovať s rodičmi našich členov je nevyhnutné! Jesenné Médium 2014.

Titulka jesenného Skauta.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen SLSK nárok na časopis podľa svojho veku (od aktuálneho čísla) – v rámci registrácie a automaticky.

Vek 0 – 11 rokov > Džungľa
Vek 12 – 17 rokov > Skaut
Vek 18 + > Médium

Všetky časopisy vychádzajú 4x / rok, vždy podľa aktuálneho ročného obdobia. Takisto dostane každý vodca okrem toho svojho Média aj Skauta / Džungľu, ak šéfuje vlčiackemu alebo skautskému oddielu.

Ak si želáte zmeniť časopis, ktorý Vám bol automaticky pridelený na základe veku, môžete nám dať vedieť e-mailom na ustredie@skauting.sk

Objednanie ďalších časopisov

Ak máte záujem doobjednať si viac kusov časopisu, ktorý dostávate, prípadne chcete okrem toho odoberať aj iný typ, môžete tak spraviť jednoducho – objednať si ich priamo na Ústredí.

Čo k tomu potrebujete?

Napísať na ustredie@skauting.sk nasledovné:

  • o aký časopis máte záujem
  • koľko kusov z daného časopisu by ste chceli
  • svoje údaje (meno, priezvisko, adresa na doručenie časopisu)

Príspevok za jeden ročník časopisu pre člena SLSK je vo výške minimálne 4€.
Príspevok za jeden ročník časopisu pre osobu, ktorá nie je členom SLSK je vo výške 8€.

Kompletné informácie o objednávke časopisov nájdete na www.skauting.sk.

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ