Vo Viedni si už ceremóniu odpálenia Betlehemského svetla nepozriete. Účasť má nové pravidlá

  Ústredie
1191
Betlehemské svetlo 2018 – odpálenie v Linzi. Foto: Marián Suvák

Upozorňujeme všetkých našich členov, ktorí sa plánovali zúčastniť slávnostnej ceremónie odpálenie Betlehemského svetla vo Viedni, že nové pravidlá neumožňujú vstup mimo oficiálnej delegácie.

Odpálenie Svetla vo Viedni, ktoré sa koná pravidelne druhú decembrovú sobotu je pre naše končiny veľkým lákadlom. Viedeň je blízko a tak je tento výnimočný zážitok dostupný a veľmi obľúbený. Hoc Slovenský skauting na túto slávnosť posiela oficiálnu registráciu dlhý čas vopred, tak prehľad o tom koľko Slovákov sa jej vlastne v skutočnosti zúčastní nikto nemal. Bolo to mimo pravidiel, no dá sa povedať, že to bolo tolerované. Oficiálne číslo, ktoré už aj tak bolo nadhodnotené ani zďaleka neodzrkadľovalo realitu.

Tento rok je však na vstup do kostola, v ktorom sa bude 14. decembra po 14-tej hodine slávnosť konať, potrebný náramok. Bez náramku sa, žiaľ, dnu nikto nedostane. Vzhľadom na túto skutočnosť upozorňujeme, že neplánované výlety s prívlastkom „na vlastnú päsť“ už nemusia dopadnúť podľa očakávaní. Zároveň vás žiadame, aby ste si v žiadnom prípade nenárokovali vstup bez splnenia potrebných náležitostí.

Slávnosti sa za Slovenský skauting zúčastňuje len jedna delegácia. Tá môže mať desať, ale aj sto členov. Je však nevyhnutné, aby bola jedna a všetci zúčastnení pod jej hlavičkou.

Informácia o tejto novej skutočnosti prišla až po oficiálnej registrácii a teda nebolo možné ju v rámci SLSK komunikovať vopred. Preto vás žiadam, ak sa plánujete tejto ceremónie zúčastniť, aby ste ma neodkladne kontaktovali prostredníctvom emailu na adrese marian.suvak@skauting.sk. Následne si prejdeme možnosti vašej účasti.

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ