Jesenné čísla skautských časopisov si už nájdete vo vašich poštových schránkach

  Ústredie
1790

Informujeme, že tohtoročné jesenné čísla časopisov sú na ceste po celom Slovensku a už teraz sa nachádzajú priamo vo vašich poštových schránok. Džungľa, Skaut aj Médium sa tak tešia, keď sa dostanú k svojim čitateľom.

Čísla sú samozrejme opäť plné zaujímavého čítania zo skautského diania, aktuálnych tém a inšpirácií do tohto ročného obdobia. Prajeme veľa pekných chvíľ strávených čítaním.

Z obsahu

Džungľa – Skautská ľalia, Čo si vziať na družinovku, Skautské prezývky, Tajomné stopovanie, Jesenné aktivity, Skautská rovnošata v Austrálii, Nové odborky Gurmán a Mrázik, Odlievanie stôp, Plávanie, Diviak lesný, Nápady a návody, Recept …

Skaut – Rangerský horizont je tu, Nová rangerská výzva Klub 500, Uzlová abeceda – Chirurgický uzol a Jednoduchá slučka, Skautské konferencie, 89. zbor Cuprum z Banskej Bystrice, Dobrodružstvo a kamarátstvo v uliciach Prašiny, Radcovské fórum, Nástenka, Recepty, Hlavolamy, 21 vecí … a Jamboree špeciál.

Médium – Výchovná metóda: 8 tajných ingrediencií, 8. bod metódy – potrebujeme ho?, Skauting v komunitnej angažovanosti a komunitná angažovanosť v skautingu, Skautská komunita a naša zodpovednosť voči svetu, Komunita v programe – program v komunite, Rangerský horizont je tu, Pod pokrievkou Roverského sveta, Služba na vyššej úrovni, Nová programová výzva – Malý Ironman, Vodcovské lesné školy, Za hranice, Dve európske konferencie v priebehu roka, Le Chéile v Írsku, Poľské jamboree, Aqua 2020, Riziko manipulácie na internete, Skautský inštitút pod lupou, Rodičovské komunity, Obyčajný sľub, Betlehemské svetlo, Vojtěch Matocha: Není jenom jeden správny způsob života, Nástenka, Recept, GILŠ minútky a Angyho príbeh …

Titulka jesenného čísla Média, ktoré otvára sériu tém o výchovnej metóde. Tou prvou je Zapojenie komunity a vďaka vstupnému článku 8 tajných ingrediencií získate prehľad o tom čo nás v najbližších vydaniach ešte čaká.

Veľkou vecou v Slovensko skautingu je vydanie príručky pre vekovú kategóriu rangerov a rangeriek. Rangerský horizont je tu a svojím bohatým a pútavým obsahom je pripravený na sprevádzanie tejto novej „vekovky“.

Časopis Džungľa sa tento krát vo svojej rubrike Skauting pozrel na náš oficiálny skautských znak – Skautský ľaliu.

Súčasťou jesenného čísla Skauta bola tentokrát aj špeciálna príloha Jamboree ŠPECIÁL, ktorá na svojich ôsmich stranách zachytáva dianie na tohtoročnom svetovom skautskom jamboree.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele, či zbore, že mu neprišlo aktuálne, či niektoré z predchádzajúcich čísel, aby si mu dal vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Alebo ak si radca alebo vodca, tak sa nám ozvi priamo ty. Ďakujeme.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen Slovenského skautingu nárok na jeden časopis podľa svojho výberu – v rámci registrácie a automaticky.

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ