Náčelníctvo SLSK a Rada pre rozvoj a komunikáciu majú novú tajomníčku

  Ústredie
1870

Rozvoj organizácie a profesionálna externá komunikácia patria medzi hlavné priority Slovenského skautingu. Správa takejto veľkej agendy potrebuje minimálne jednu osobu, ktorá sa jej dokáže venovať naplno a byť oporou pre dobrovoľníkov, ktorí sa podieľajú na posúvaní a napĺňaní agendy Strategického plánu SLSK.

Naša predošlá tajomníčka rady Jana Hrvolová sa odobrala venovať svojim materským povinnostiam a na jej miesto nastúpila Elena Michalčíková, Eli.

Krátky medailónik od Eli o sebe

Ahojte, volám sa Elena Michalčíková (Eli). Pochádzam z Bratislavy a mojím domovským zborom je 11. zbor Biele delfíny. Od júna pracujem na Ústredí SLSK ako tajomníčka Rady pre rozvoj a komunikáciu a tajomníčka Náčelníctva SLSK. Pod taktovkou mám však po novom aj skautské Zvesti a facebookovú stránku Slovenského skautingu. Teším sa na spoluprácu! 🙂

Zároveň by sme Vám chceli predstaviť novú pracovnú pozíciu na Ústredí, ktorou je tajomník pre Náčelníctvo. Vo svojej podstate je to skôr doplnenie povinností jednému zo zamestnancov, ako samostatná pracovná pozícia. Pre zriadenie tohto postu sme sa rozhodli z dôvodu, že naša správna rada, tj. N-SLSK, má pomerne rozsiahle rozhodovacie právomoci, ale aj povinnosti. Na to, aby si ich mohla dostatočne kvalitne plniť, potrebuje kvalitné podklady na rokovania a zázemie. Tak isto aj organizácia potrebuje vedieť rozhodnutia vedenia čo najskôr. Veríme, že pár hodín, ktoré jeden zo zamestnancov venuje náčelníctvu sa mnohonásobne viac vráti organizácii v podobe informácií a služby, ktorú dostane.