Nový skautský nástenný kalendár na rok 2018

Ústredie

Chceš mať všetky dôležité termíny pohromade? Je tvojím cieľom mať prehľad v tom čo ťa čaká? Nechceš zabudnúť na skautské meniny (alebo prezývkoviny) svojich kamarátov?

Začiatkom tohto roka sme opäť vydali nástenný skautský kalendár vo formáte B1, ktorý so všetkým vyššie spomenutým rád pomôže. Dostatok priestoru na vlastné poznámky, či dôležité dátumy skautských podujatí a dôležitých termínov je súčasťou tohto užitočného plagátu, ktorý by ti nemal chýbať.

Kalendár do každého zboru

V priebehu tohto týždňa sme do každého zboru posielali niekoľko kusov tohto nástenného kalendára. Klubovne sú teda zabezpečené. Ak ho chceš mať aj doma, rozhodne neváhaj a objednaj si ho v skautskom internetovom obchode www.scoutshop.sk.

Súčasťou zásielky sú aj plagáty aktuálneho ročníka Družiny roka.

Niekoľko jednoduchých krokov, aby kalendár nezapadol prachom

1. Zohnať – každý zbor dostal niekoľko kusov zadarmo, domov si ho môžeš objednať v ScoutShope.
  2. Nalepiť – nájdi miesto na stene v klubovni alebo doma a kalendár na toto miesto nalep.
  3. Potešiť sa – poteš sa chvíľu pozeraním sa na tvoj nový rok dobrodružstiev.
  4. Naplánovať – naplánuj si družinové, oddielové alebo zborové akcie na najbližšie obdobie.
  5. Zaznačiť – zaznač si naplánované akcie na najbližšie obdobie do kalendára – netreba sa báť na plagát písať a čmárať.
  6. Zažiť – pusti sa do zažívania nových dobrodružstiev so svojou družinou alebo oddielom.

Pod kalendárom nájdeš spodnú lištu, kde sú zaznačené rôzne termíny

• vzdelávacie akcie – dátumy na všetky významné vzdelávacie podujatia v roku 2016 od radcovského kurzu až po lesné školy, všetko na jednom mieste
  • národné akcie – ako Družina roka, Radcovské fórum alebo Sympózium
  • ocenenia – prehľad ocenení aj s pamätným dňom, nezabúdaj oceniť prácu ľudí v tvojom okolí