Posielame vám letné čísla časopisov, Médium aj s bonusom

  Ústredie
1518

Letné čísla skautských časopisov sú už na ceste k vám. V priebehu týždňa si ich tak nájdete vo svojich poštových schránkach. Prajeme vám príjemné čítanie, nezabudnuteľné táborové zážitky a leto presne podľa predstáv.

A teraz, ak ste si ešte ten svoj časopis v schránke nenašli, tak môžete nahliadnuť a začať sa poriadne tešiť.

Letné číslo Džungle je opäť plné skvelých tipov a nápadov. V článku o skautskej rodine sa dozviete o tom, ako sa skauti zdravia, podávajú ruku, či na čo slúži skautský pokrik. Že služba v kuchyni počas tábora môže byť super vec sa dočítate v rubrike „Družina“ a veselú kuchynskú príhodu nájdete v legendárnych „Somarinkách“. Pozor na letné búrky, vedia byť zradné. Pozri do článku „Buď pripravený!“. Prvý krát na skautskom tábore? Žiaden problém. Poradíme, ako sa zbaliť do veľkého batoha aj to, ako nezablúdiť na táborovej lúke medzi všetkými podsadami.

V letnom čísle Skauta nájdete pokračovanie seriálu o tom, ako premeniť vašu družinu na ešte o niečo lepšiu. Pozriete sa aj na finálový víkend celoslovenskej medzidružinovej súťaže Družina roka, možno sa nájdete v mozaika z Dňa so skautskou šatkou alebo spoznáte 75. zbor zo Spišskej Novej Vsi. Veľká časť tohto rozšíreného predtáborového čísla je venovaná programovým novinkám – novým odborkám Záhradkár a Herpetológ, oceneniam, novej výzve Zelený život, Rangerskému horizontu, takže cez leto sa rozhodne nudiť nebudete.

V čísle nájdete aj tabuľku Zeleného života a mnoho zaujímavých článkov.

Letné Médium uzatvára jeden a pol ročný seriál o oblastiach rozvoja. Tento krát sme sa detailne pozreli na duchovno. Zo všetkých strán a názor. Čaká vás tak zaujímavé čítanie, ktoré dopĺňa snemová téma, ktorú sme odštartovali už v zime minulého roka.

Súčasťou letného čísla je aj bonus – samostatná príloha Výročnej správy za rok 2016.

Pre všetkých členov Slovenského skautingu, ktorým je určený časopis Médium, máme v rámci tohto čísla špeciálny bonus. V tomto snemovom roku chceme priniesť komplexný sumár za uplynulý rok v podobe Výročnej správy k čo najväčšiemu počtu ľudí. Práve preto táto netradičná a limitovaná edícia obsahovo cielená do vnútra našej organizácie. Aby ste mali prehľad čo sa v nedávnej dobe udialo, na čom sa pracovalo, či čo nového sa rozbehlo. Reporty jednotlivých rád, informácie o prebiehajúcich projektov, správa o hospodárení, či prehľadná štatistika sú tým správnym základom pre zaujímavé čítanie.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele, či zbore, že mu neprišlo aktuálne, či niektoré z predchádzajúcich čísel, aby si mu dal vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Alebo ak si radca alebo vodca, tak sa nám ozvi priamo ty. Ďakujeme.

Letné časopisy s tlačiarenským škriatkom. Našiel si ho?

Mýtické stvorenie s názvom tlačiarenský škriatok, žiaľ, tentoraz úradovalo v letnom vydaní skautských časopisov.

Zatiaľ sme zaznamenali chybné vyhotovenie len pri časopise Médium, kde niektoré strany chýbajú a sú nahradené duplicitne. Časť článkov je tak stratená. Nemusíš však zúfať, ak máš takýto časopis, stačí vyplniť formulár nižšie a kompletné číslo sa k tebe dostane.


Meno*

E-mail*

Chyba v časopise*


Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ