Už ich máte doma? Jesenné čísla časopisov sú na ceste k vám

  Ústredie
979

Tak a je to tu! Nový skautský rok odštartoval a spoločne s ním pre vás máme už tradične aj jesenné čísla skautských časopisov, ktoré by sa práve v týchto dňoch mali nachádzať vo vašich poštových schránkach. Už ste sa do nich pozreli?

V jesennom čísle Džungle sa dozviete všetko o nováčikoch a o tom, ako to vyzerá na skautskej schôdzke v klubovni. Ak už máte nováčikovské obdobie za sebou, skúste sami pomôcť začínajúcim ­vĺčatám a včielkam zorientovať sa v skautskom svete.
Storočnica vĺčat a včielok pokračuje a teraz môžete získať novú peknú nášivku. Postupujte podľa zoznamu špeciálnych úloh na dvojstrane uprostred časopisu. Legendárne Somariky vám prezradia príbeh o šarkaniáde, ktorú opäť vyhrala Veve a čaká vás aj špeciálne vydanie Vtipoviska s extra porciou smiechu. Nepremeškajte ďalšiu exkluzívnu súťaž o 8 lístkov do tvorivej dielne Terra Permonia v Banskej Štiavnici. Viac o súťaži prezradí “Tip na výlet”, tentoraz do starobylého baníckeho mesta. Na jesenné výpravy do prírody sa najlepšie pripravíte spolu s Maxom v rubrike „Ako na to?“ a tajomstvá listov odhalíte v pestrofarebnom článku o nich.

V jesennom Skautovi sa dočítate o ešte čerstvých emóciách z už 12. ročníka Radcovského fóra. Účastníci si pre vás navyše pripravili (zatiaľ) 7 jednoduchých krátkych hier, ktoré vám poslúžia ako inšpirácia na vaše družinovky. Vedeli ste, že v máji sa konal Intercamp a v auguste Stredoeurópske jamboree v Poľsku? Aj tieto reportáže zo zahraničných akcií nájdete v tomto čísle. O živote v 117. zbore sa zasa dočítate v rubrike „Náš zbor“ a v tipoch na výlet objavíte historické a zaujímavé niekdajšie banícke centrum – Banskú Štiavnicu, kam môžete vyhrať lístky do tvorivej dielne Terra Permonia. Stretli ste na družinovkách Pikachu a neviete čo s ním? Milí radcovia a radkyne, poradíme vám ako sa s týmto znovuobjaveným fenoménom vysporiadať. Nebude chýbať ani 5 tipov ako prilákať do družiny nových členov, medzinárodná dimenzia WOSM a WAGGGS, pokračovanie seriálu o globálnom vzdelávaní či obľúbené hlavolamy, 21 vecí a množstvo súťaží o zaujímavé ceny.

Ak budete hľadať stratené líšky a nepôjde vám to. Milí priatelia, prijmite naše úprimné ospravedlnenie, že sme nedokázali poskytnúť strateným líškam v jesennom čísle Skauta také podmienky, ktoré by ich ochránili pred chladným a veterným jesenným počasím. Tie sa s príchodom teplej vlny počasia rozhodli ešte pár dní ostať v prírode. No nezúfajte, môžete pravidelne kontrolovať váš časopis, či sa s príchodom nižších teplôt náhodou neobjavia.  (Oficiálne stanovisko: zabudnuté obrázky líšok sme síce ešte stihli doplniť a do tlačiarne dodať, no zámenou za pôvodne dodané dáta nám tlačiareň vytlačila a dodala nesprávnu verziu)

Jesenné číslo Média pokračuje ďalším dielom seriálu, ktorý sa venuje šiestim oblastiam rozvoja – tentokrát intelektuálnemu rozvoju. Okrem tematicky ladených článkoch o intelekte, vynaliezavosti, vzdelávaní v Slovenskom skautingu, putovaní vysokou školou, či kritickom myslení o správnom vyhodnocovaní dôveryhodnosti informácií nájdete v čísle aj mnoho tipov na aktivity. Reporty z francúzskeho Roverway a Európskej skautskej konferencie vám spolu článkom „WOSM, WAGGGS a MY“ navodia tú správnu zahraničnú atmosféru prepletenú medzinárodnou dimenziou skautingu. V rubrike „Rovering“ zasa nájdete inšpiratívne čítanie. Pokračujeme aj ďalším dielom globálneho vzdelávania a príspevkami od aktuálnych účastníkov Gilwellskej inštruktorskej lesnej školy.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele, či zbore, že mu neprišlo aktuálne, či niektoré z predchádzajúcich čísel, aby si mu dal vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Alebo ak si radca alebo vodca, tak sa nám ozvi priamo ty. Ďakujeme.

Letná séria časopisov v roku 2016.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen SLSK nárok na časopis podľa svojho veku (od aktuálneho čísla) – v rámci registrácie a automaticky.

Vek 0 – 11 rokov > časopis Džungľa
Vek 12 – 17 rokov > časopis Skaut
Vek 18 + > časopis Médium

Všetky časopisy vychádzajú 4x ročne, vždy podľa aktuálneho ročného obdobia. Takisto dostane každý vodca okrem toho svojho Média aj Skauta alebo Džungľu, podľa toho, či vedie vlčiacky alebo skautský oddiel.

Jarné čísla časopisov Džungľa, Skaut a Médium.

Objednanie ďalších časopisov

Ak máte záujem doobjednať si viac kusov časopisu, ktorý dostávate, prípadne chcete okrem toho odoberať aj iný typ, môžete tak spraviť jednoducho – objednať si ich priamo na Ústredí.

Čo k tomu potrebujete?

Napísať na ustredie@skauting.sk nasledovné:

  • o aký časopis máte záujem
  • koľko kusov z daného časopisu by ste chceli
  • svoje údaje (meno, priezvisko, adresa na doručenie časopisu)

Príspevok za jeden ročník časopisu pre člena SLSK je vo výške minimálne 4€.
Príspevok za jeden ročník časopisu pre osobu, ktorá nie je členom SLSK je vo výške 8€.

Kompletné informácie o objednávke časopisov nájdete na www.skauting.sk.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ