Jarné čísla časopisov sú na ceste do vašich poštových schránok

  Ústredie
987

Hlásime, že jarné čísla časopisov sú v tlači a v pondelok 21. marca začína ich distribúcia priamo do vašich poštových schránok. Džungľa, Skaut aj Médium sa tak tešia, keď sa dostanú k svojim čitateľom.

V jarnom čísle Skauta nájdete sumárny rozhovor so všetkými doterajšími víťaznými družinami Družiny roka, kedy sme sa ich spýtali pár otázok. Ozaj, vedeli ste, že registrácia na tohtoročnú medzidružinovú súťaž začala už 7. marca? K tejto chvíli je registrovaných už 16 družín. Pridá sa aj tá vaša?
Byť skutočným odborníkom v uzlovaní nie je rozhodne ľahká záležitosť. Práve preto prinášame v rubrike 5 tipov rady ako zlepšiť svoje schopnosti s uzlovačkou a spolu s novým seriálom o uzloch aj pripomenúť, či naučiť praktické ich využitie. Osobne som sa veľmi teším obnovenej rubrike „Náš zbor“, kde sa tentokrát predstaví 66. zbor Eduarda Korponaya. Novinkou tohto čísla je tiež dvojstrana s inšpiráciou na výlet, kde nájdete hneď niekoľko tipov kam sa ísť v danej lokalite pozrieť. Zamakali sme tiež na hlavolamoch, ktoré sme rozšírili v zmysle zábavno-oddychovej dvojstránky. Veď uvidíte sami. Pokojne nám môžete dať vedieť ako sa vám páči.

Jarné číslo Média odštartovalo niekoľkodielny seriál venujúci sa šiestim oblastiam rozvoja. Ako prvý sme vybrali fyzický rozvoj, na ktorý sme sa pozreli s rôznych strán a v rôznych súvislostiach. Tu sa zasa teším z kvalitných a hodnotných príspevkov doplnených práve vašimi príspevkami v niekoľkých anketách. Úvodnými článkami celého seriálu „Byť najlepší alebo byť šťastný?“ od Marcusa a „Skautská metóda – to pravé skautské know how“ od Pitta odštartujeme celú sériu článkov preberajúcich jednotlivé oblasti, ktorým sa budeme venovať najbližších niekoľko čísel.
V tomto čísle nájdete tiež mnoho informácii od Zahraničnej rady, pokračovanie výsledkov dotazníka tenktokrát o šikane a v novej rubrike nájdete niečo dobré pod zub.

V novom čísle Džungle na vás čaká opäť množstvo tajomných zákutí, kde nájdete užitočné informácie o skautingu, prírode alebo o tom, ako si urobiť skvelý skautský zápisník.
Tradičné aktivity na tému medzinárodných dní vás budú sprevádzať takmer celú jar a najlepšie raňajky si pripravíte podľa receptu od Tiny. Oddýchnuť si a zabaviť sa môžete so mnou, Barčou a Maxom pri somarinkách, pokusoch či hlavolamoch. Pozor na logickú hádanku, tá vie potrápiť mozgové závity.
Celkom na poslednej strane nájdete skvelú hru, ktorú si môžete zahrať na družinovke alebo aj v škole cez prestávku. A nezabudnite na súťaž! Parádne ceny už máme pripravené na odoslanie.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele, či zbore, že mu neprišlo aktuálne, či niektoré z predchádzajúcich čísel, aby si mu dal vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Alebo ak si radca alebo vodca, tak sa nám ozvi priamo ty. Ďakujeme.

skaut-casopisy-zima-2015

Zimná séria časopisov v roku 2015.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen SLSK nárok na časopis podľa svojho veku (od aktuálneho čísla) – v rámci registrácie a automaticky.

Vek 0 – 11 rokov > časopis Džungľa
Vek 12 – 17 rokov > časopis Skaut
Vek 18 + > časopis Médium

Všetky časopisy vychádzajú 4x ročne, vždy podľa aktuálneho ročného obdobia. Takisto dostane každý vodca okrem toho svojho Média aj Skauta alebo Džungľu, podľa toho, či vedie vlčiacky alebo skautský oddiel.

skaut-casopisy-jesen-2015-2

Jesenné číslo časopisu Médium.

Objednanie ďalších časopisov

Ak máte záujem doobjednať si viac kusov časopisu, ktorý dostávate, prípadne chcete okrem toho odoberať aj iný typ, môžete tak spraviť jednoducho – objednať si ich priamo na Ústredí.

Čo k tomu potrebujete?

Napísať na ustredie@skauting.sk nasledovné:

  • o aký časopis máte záujem
  • koľko kusov z daného časopisu by ste chceli
  • svoje údaje (meno, priezvisko, adresa na doručenie časopisu)

Príspevok za jeden ročník časopisu pre člena SLSK je vo výške minimálne 4€.
Príspevok za jeden ročník časopisu pre osobu, ktorá nie je členom SLSK je vo výške 8€.

Kompletné informácie o objednávke časopisov nájdete na www.skauting.sk.

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ