HORYZONTY 2013 – oslava dobrodružstiev, krás prírody a filmov

  Súťaž
2067

Zaži dobrodružstvo na rôzne spôsoby, pocíť závan osemtisícovky, splň si svoj filmový a fotografický sen, vyskúšaj, aké je to byť nosičom a … nechaj sa prekvapiť ďalšími skvelými sprievodnými akciami..

V Trenčíne sa v dňoch 14. až 16. novembra uskutoční už ôsmy ročník festivalu dobrodružných filmov HoryZonty. Súčasťou festivalu je aj množstvo zaujímavých sprievodných podujatí, medzi ne tradične patrí aj fotosúťaž a súťaž amatérskych filmov.

Hlavný program podujatia pozostáva z nesúťažnej prehliadky profesionálnych i súťaže amatérskych filmov z horského prostredia. „Už pri zakladaní festivalu v roku 2006 sme chceli dať priestor práve amatérskych filmárom, ľuďom, ktorí niečo zaujímavé v prírode a horách zažili a zachytili kamerou. Ako každoročne sa môžu neprofesionálni režiséri zapojiť do súťaže o najlepší film,“ povedala riaditeľka festivalu Mária Dutková.

Nechaj súťažiť aj Tvoju fotku!

Pre fotografov je aj tento rok pripravená fotosúťaž – témou sú Prírodné živly a živly v prírode. Pravidlá súťaže sa v porovnaní s posledným rokom nemenia, ocenené snímky budú vystavené počas festivalu v jeho dejisku, Posádkovom klube a náhľady najlepších fotografií zverejnené na stránke festivalu. Uzávierka fotosúťaže je 20. októbra.

O festivale

Festival Horyzonty sa koná v Trenčíne od roku 2006. Zameraný je na propagáciu dobrodružného filmu a športov, všestrannú podporu zdravého životného štýlu a podporu alternatívneho využitia voľného času. Festival je miestom stretnutí širokej verejnosti, priaznivcov horských športov a filmov, ale predovšetkým mestských ľudí a mládež, ktorý majú radi prírodu, horu a zdravý spôsob života.

Okrem prehliadky profesionálnych filmov a súťaže amatérskych filmov prináša festival aj viacero zaujímavých sprievodných akcií (Nosičov sen, Beh trenčianskou Brezinou), worshopy, besedy , prezentácie. Festival navštívili ako hostia mnohí športovci, osobnosti slovenského i svetového horolozectva. Medzi festivalovými hosťami boli významné osobnosti, športovci, vodáci, nadšenci adrenalínových zážitkov, ako Zoltán Demján, Ivan Gálfy, SteveLichtag, PiotrPustelnik, Peter Hámor a ďalší.Festival sa teší záujmu návštevníkov. Minulý ročník navštívilo približne 4000 divákov a ďalších takmer 600 účastníkov sa aktívne zapojilo do sprievodných podujatí.

VYHRAJ DVE VOĽNÉ VSTUPENKY!

Vyhlasujeme súťaž o dva voľné lístky pre skautov na trojdňový festival dobrodružných filmov HoryZonty, ktorý svoje brány otvorí 14. novembra v Trenčíne.

Do 31.10. pošli správnu odpoveď na otázku: „O ktorom zdolanom vrchu bude rozprávať horolezec Mára Holeček vo svojej prezentácii „Nedeľa nikdy neprichádza“?“ na mail: lucia.jakubikova@skauting.sk a skúsime vylosovať práve Teba 🙂

ZDIEĽAŤ