Dešifruj storočný odkaz Hanuša Nápravníka a vyhraj knižnú trilógiu Prašina

  Súťaž
1752

Si pánom šifier, či kráľovnou dešifrovania tajných odkazov? Tak sa skús popasovať so starým odkazom legendárneho prašinského vynálezcu Hanuša Nápravníka a vyhraj do svojej knižnice knižnú trilógiu Prašina.

Zhruba pred mesiacom na oslavu vydania tretej časti prebiehala v Instagramových príbehoch súťaž o záverečný diel knižnej série Prašina. Teraz sa môžeš zapojiť do hry o všetky tri časti tohto dobrodružného príbehu! Príbehu o tajuplnom mieste uprostred Prahy, kde nefunguje elektrina, a ktoré ukrýva starobylé tajomstvo.

Stačí, ak rozlúštiš nasledujúcu šifru

Chceš mať vo svojej knižnici celú trilógiu strhujúceho príbehu a tajomných zážitkov z temných prašinských uličiek? S podpisom Vojtěcha Matochu a autorskou kresbou ilustrátora Karola Osohu? Stačí, ak nám do 16. marca (vrátane) pošleš na e-mailovú adresu skaut@skaut.sk (spolu so svojím menom a zborom) rozlúštený, viac ako storočný, odkaz záhadami opradeného vynálezcu Hanuša Nápravníka.

Výhercu, ktorý získa trilógiu Prašina, vyhlásime na záver online diskusie s autorom Vojtěchom Matochom, ktorú bude naživo vysielať 17. marca 2021 o 19:30 na svojom Facebooku Skautský inštitút na Slovensku.

Hráš o celú trilógiu: Prašina, Prašina – Čierny merkurit, Prašina – Biela komnata

Tajuplná časť Prahy, kde nefunguje elektrina

Prašina je tajuplné miesto: temný ostrov uprostred žiariacej Prahy. Nikto nevie prečo, ale v Prašine nefunguje elektrina: nesvietia tu lampy, nejazdia električky a mobily márne hľadajú signál. V tejto strašidelnej štvrti pátrajú dvaja chlapci a dievča po starobylom tajomstve, ktoré by mohlo zmeniť svet. Ich dobrodružstvo je o to nebezpečnejšie, že musia čeliť partii dospelých, ktorí majú rovnaký cieľ a nezastavia sa pred ničím. Mimoriadne napínavý príbeh blízky štýlu Jaroslava Foglara dopĺňajú ilustrácie, ktoré čitateľa vezmú priamo do srdca Prašiny. (artforum.sk)

Foto: Marián Suvák

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ