Vyhraj pre svoju družinu vstupenky do Zoo a Dinoparku

  Súťaž
1028

Máš rád zvieratká alebo ťa fascinujú dinosaury? Chceš so svojou družinou spraviť malý poznávací výlet priamo do Zoo spojenej s Dinoparkom? Tak neváhaj a zapoj sa do súťaže z letných čísiel Skauta a Džungle.

Chceš ísť so svojou družinou pozrieť zvieratá z celého sveta a objavovať dávnu históriu dinosaurov? Stačí, ak nám na emailovú adresu skaut@skaut.sk do 31. augusta 2016 pošleš spolu so svojím menom, názvom družiny a zboru správnu odpoveď na súťažnú otázku a môžeš pre svoju družinu vyhrať 8 vstupeniek do ZOO v Bratislave, ktorá nám túto cenu venovala.

Súťažná otázka: Koľko ľudí navštívilo bratislavskú zoo v roku 2015?

Zoologická záhrada je obľúbenou atrakciou hlavného mesta, ktorá s celkovým počtom takmer tisíc jedincov patrí k najväčším na Slovensku. Jej súčasťou je aj Dinopark – expozícia druhohorných plazov v životnej veľkosti.

Zoo bola otvorená v roku 1960 a ako jedna z prvých v Európe odchovala mláďatá rysa ostrovida, ktorý sa stal aj jej symbolom. Celkovo je tu možné vidieť viac ako 400 cicavcov, 180 vtákov, 100 rýb, 220 bezstavovcov a 40 plazov. Od roku 2010 je otvorený aj pavilón ľudoopov, ktorý je domovom pre orangutany sumatrianske a šimpanzy učenlivé. Napodobením pôvodného biotopu vytvára prostredie pre ich prirodzené správanie sa a chov. Zaujímavou atrakciou je Dinopark, unikátny zábavný park, ktorý sa rozprestiera na ploche troch hektárov a zobrazuje dinosaurov v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou expozície je detské paleontologické ihrisko s ukrytou kostrou pravekého tvora, náučný chodník a 3D kino s unikátnym panoramatickým filmom, ktoré je v cene vstupenky.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ