5 dôvodov prečo neísť na jamboree!

Somarinky
1417

O tohtoročnom 11. stredoeurópskom Jamboree, ktoré bude na Slovensku sa písalo už veľa. Ale aká je vlastne pravda? Je naozaj také úžasné ísť?

Bude to masovka!

Podľa predbežných odhadov je jasné, že tých niekoľko stoviek účastníkov dá dokopy tisícku. A to si vie už každý zrátať, že leňošenie a len také hala-bala povaľovanie na lúke dostane červenú. A keďže program bude nabitý tými najlepšími aktivitami, každý správny leňoch dostane zabrať.

Všade bude veľa tlačiacich sa skautov.

Každý si tam bude niečo hatlať!

Pri tom veľkom množstve ľudí je samozrejmé, že to nebudú len Slováci. To teda nie. Vezmime si mapu a môžeme si škrtať všetkých susedov dookola plus Fínov, Švédov, Írov a tak ďalej. No koniec! Akoby nebolo dosť angličtiny, nemčiny a inej „činy“ cez rok v škole. Počas prázdnin sa cudzí jazyk predsa neprecvičuje! Čo na tom, že konverzácie sú na to najideálnejšie.

Rafting, jachting, vysokohorská turistika?

Program sľubuje len tie najlepšie veci. O adrenalín nie je núdza. No ale kto ho potrebuje, kto? Adrenalínu bude dosť na tábore, keď poprší a a na výjazd na latrínu nebude stačiť ani 4 x 4. Navyše, voda bude určite studená, 38 stupňov to nebude. No a komu sa bude chcieť šliapať hore do Tatier? To sú teda nápady.

Budete mokrí, bŕŕ. (foto: Šamot)

Tatry zhora, Tatry zdola!

Celý kemp tohto skautského stretnutia bude situovaný do malebnej slovenskej prírody. Všetky mestské typy predsa dobre vedia, že oveľa lepšie je v pohodlí si doma pozrieť nejakú letnú reprízu treťotriedneho amerického sitkomu alebo zostrih toho najlepšieho z populárnych šou ako V polievke mám vlas či Stavbár hľadá tehlu. Taktiež niečo z juhoamerickej produkcie nemusí byť na zahodenie. Navyše, na lesy budeme čučať celé dva týždne na tábore.

Príde aj Kuko a Zvončo!

Je to už jasné! Svoju účasť na tejto najväčšej slovenskej akcii za posledných osem rokov potvrdili aj tieto dve ikony zábavy a „šaľenoty“, všetkým známe z Radcovských fór. Už niet pochýb o tom, že títo dvaja, pre nežnejšie polovičky idoly dievčenských sŕdc , pre chalanov program „mejkeri“, prídu. No položme si otázku. Nestačili nám na Radcovskom fóre? Je vôbec niekto, kto by ich chcel opäť vidieť?

Budú tam aj oni!

Pozor! Tento článok je potrebné čítať veľmi obozretne. Pri negovaní jednotlivých dôvodov môže totiž vyzdvihnúť všetko to, čo sa dá na jamboree zažiť. Len tam a nikde inde!

foto a video: Marián Suvák – Punťo

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ