Skautujem doma: Ďalšie nápady od vás!

  Skautujem doma
1872

Zdá sa, že čím dlhšie trvá pozastavenie našej skautskej činnosti, tým kreatívnejší sú naši členovia! Opäť vám ponúkame niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré môžete využiť či už s členmi svojej družiny, so svojimi vlastnými deťmi alebo aj sami.

Kreatívne a inšpiratívne nápady na dnes, ktoré môžete využiť

  • Výroba sprchového gélu: Sestra Julka zo Zvolena pripravila jednoduchý návod, pomocou ktorého si viete doma vyrobiť svoj vlastný sprchový gél. Je dokonca aj možné, že jednotlivé ingrediencie nájdete doma už teraz.
  • Skautský zákon počas karantény: Počas týchto zvláštnych dní človek môže zabudnúť na dôležité hodnoty svojho života. Takým „majákom“ je pre skautov a skautky určite aj skautský zákon. Prinášame vám krátke zamyslenia k skautskému zákonu aj s úlohami od sestry Doty z Prešova.
  • Efektívne využitie voľného času: Brat Kiko zo Spišskej Novej Vsi prináša nápady, ako naplno využiť čas, ktorého niektorí z nás majú v týchto dňoch viac ako inokedy.
  • Aktivity pre mladších i starších: Ďalšia nálož ideí od sestry Strely zo Zvolena pre mladšie deti aj ich starších súrodencov. Nuda už nemá žiadnu šancu.
  • Pozdrav pre starých rodičov: Sestra Vojka z Dolného Kubína pripravila pre (nielen) vĺčatá a včielky návod, ako pripraviť jednoduchý pozdrav napríklad pre svojich starých rodičov.

Na záver si môžete pozrieť niekoľko fotiek z plnenia VPM Koronténa

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ