24. apríla si každý skaut vezme svoju šatku

  Skauting
5164

Piatok, 24. apríla 2015, oslávime sviatok všetkých skautiek a skautov – sviatok sv. Juraja, ktorý je našim patrónom. Aby to nebola len taká hocijaká oslava, tak nadviažeme na už tradičný Deň so skautskou šatkou. V poradí 3. ročník je za dverami a nám neostáva nič iné ako prežehliť naše skautské šatky.

Vytvorme fotomozaiku z Dňa so skautskou šatkou

Našou veľkou úlohou (najväčšou bude samozrejme vziať so sebou šatku) bude vytvoriť tú najpestrejšiu mozaiku z fotografií, kde budeme s našimi šatkami na tých tradičných aj najnetradičnejších miestach aké si vieme predstaviť.

Ako na to?

Návod je jednoduchý. Tri kroky a naša mozaika bude rásť jedna radosť.

1. Odfoť sa so skautskou šatkou kdekoľvek a kedkykoľvek počas dňa
2. Pridaj svoju fotku na sociálnu sieť, nahraj ju na Facebook, či Twitter
2. Fotku označ hashtagom #DenSoSatkou a sleduj ako fotky pribúdajú

Sleduj ako fotky pribúdajú!

Celú túto show môžeš v reálnom čase sledovať na spoločnej nástenke, kde uvidíš príspevky otagované #DenSoSatkou z Facebooku, Twitteru, Google+, či Instagramu. Naozaj stačí len k svojmu postu/príspevku na ktorejkoľvek sociálnej sieti pripísať reťazec #DenSoSatkou a tvoja fotka je tam!

 

Našu spoločnú mozaiku môžeš sledovať na   tagboard.com/DenSoSatkou

Pripomeňme sviatok sv. Juraja tým najjednoduchším a zároveň najkrajším skautským spôsobom.
Dajme si tento deň na seba skautskú šatku.

Deň so skautskou šatkou 2014 bol happy

Oslavy sviatku sv. Juraja sa konajú na celom Slovensku. A okrem toho, že ich oslávite ako máte vo zvyku so svojou družinou, oddielom či zborom, začnite so svojimi oslavami hneď ráno. Pri obliekaní si na seba dajte skautskú šatku a noste ju po celý deň – na ulici, v škole, v zamestnaní, v kaviarni. V autobuse, vo vlaku, v aute…

Oslavy sv. Juraja so šatkou na Slovensku sú príležitosťou ukázať verejnosti, známym, kamarátom, kolegom, spolužiakom, že sme členmi organizácie, ktorá pre nás znamená veľa. Odpovedzme na všetky otázky okolia o skautingu radi a s hrdosťou.

Zo všetkých otagovaných fotografií následne vytvoríme fotomozaiku, ktorú nájdete už v letnom čísle časopisu Skaut.