Do prvého kola Družiny roka sa zatiaľ pustilo 25 družín

  Skauting
1471

V pondelok 23. marca odštartovalo 1. online kolo siedmeho ročníka celoslovenskej medzidružinovej súťaže Družina roka. Doposiaľ sa registrovalo 25 skautských družín od Bratislavy po Kežmarok. Žilinskí skauti zasa držia prvenstvo v počte prihlásených družín.

Registrácia prebieha aj počas 1. online kola, tj. do 12. apríla 2015.

Poďme však od začiatku

Najdôležitejšie je svoju družinu registrovať na www.druzinaroka.skaut.sk. Po overení registrácie už nasledujú tri internetové kolá. Každé kolo obsahuje 20 otázok. Nájdete tu úlohy vedomostné, logické, tvorivé, ale aj úlohy zamerané na vašu kreativitu, či skautskú prax. Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy.

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke Družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom, žiaľ, už nebude akceptovaný. Po každom kole, budú zverejnené priebežné výsledky súťažiacich družín s ich aktuálnym poradím.

Finále najlepších

Do finále po troch online kolách postupuje šestica družín s najvyšším bodovým ziskom. Zväčša máme dočinenia s vyrovnanými súpermi. No často sa ukáže aj to, ktorá družina na vypracovávaní úloh online kôl spolupracovala a ktorá to nechala na svojho jedného člena. Tieto tri kolá sú predovšetkým o tréningu a spomínaných zážitkoch a je škoda, ak sa družina vo finále zbytočne trápi a, povedzme si úprimne, zaberá miesto inej, zohratejšej partii.

Ako som už naznačil, finále je hlavne o rivalite. O to krajšie je, keď vidieť ako sa v náročnom teréne pri neľahkej úlohe stáva z protihráča spoluhráč. Počas tohto víkendu sú totiž pre družiny pripravené úlohy zo všetkých šiestich súdkov oblastí rozvoja.

Harmonogram

Online registrácia od 9. marca
Prvé online kolo od 23. marca do 12. apríla
Druhé online kolo od 13. do 26. apríla
Tretie online kolo od 27. apríla do 10. mája
Finálové kolo 22. mája až 24. mája

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ